Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Ekonomika

30,3 miljonus ES fondu līdzekļu novirzīs darba tirgum

Pirmdien, 30. maijā Koalīcijas partiju pārstāvji tikās darba grupā par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem, kurā, turpinot konstruktīvu sadarbību, tika panāktas vairākas konceptuālas vienošanās par ES fondu līdzekļu pārdali prioritārajām jomām.

Darba grupas locekļi vienojās veikt ES fondu programmu pārdali aptuveni 30,3 miljonu latu apmērā, novirzot papildu līdzekļus Labklājības ministrijai aktīvo darba tirgus politikas pasākumu īstenošanai 2012. un 2013. gadā.

Papildu piešķirtā finansējuma ietvaros par 7.2 miljoniem latu Labklājības ministrija veiks bezdarbnieku apmācību un sagatavos speciālistus 16 prioritārajās nozarēs atbilstoši nozaru asociāciju pieprasījumam.

Tāpat darba grupa vienojās par papildu 23,1 miljonu latu pārdali Labklājības ministrijai algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmas īstenošanai 2012. un 2013. gadam.

Darba grupā tika panāktas vienošanās arī par 7 miljonu latu pārdali Satiksmes ministrijai tranzītielu rekonstrukcijai pilsētu teritorijās, 2,6 miljonu latu pārdali Izglītības un zinātnes ministrijai profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai un efektīvāku ES fondu līdzekļu sadali inovatīvas uzņēmējdarbības un biznesa inkubatoru attīstībai Ekonomikas ministrijā.

Darba grupa uzklausīja Finanšu ministrijas (FM) informāciju par neatbilstībām ES fondu līdzekļu apguvē, kas šobrīd ir 0.5% apmērā no izmaksātā finansējuma jeb 6 miljoni latu. Ministru prezidents norādīja, ka FM ir nepieciešams izvērtēt tipiskāko līdzšinējo neatbilstību cēloņus pašvaldībās, izglītības iestādēs un valsts iestādēs, un gatavot priekšlikumus, kā šīs neatbilstības mazināt.

Koalīcijas partiju Sadarbības padomes darba grupa par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem ir Ministru prezidenta vadīts darba forums, kurā koalīcijas pārstāvji konceptuāli vienojas par būtiskiem ar ES fondu apguvi saistītiem jautājumiem. 30. maija darba grupas sēde, izskatot atlikušos darba kārtības jautājumus, turpināsies 5. jūnijā.