2008. gadā pasaules Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO) atzinusi, ka 20. gadsimtā ģenētiskā daudzveidība lauksaimniecībā sarukusi par 75 procentiem. Šobrīd lielāko daļu pārtikas vielu cilvēki uzņem tikai no 12 augu un 14 dzīvnieku šķirnēm. Tik liela paļaušanās uz dažām šķirnēm ir bīstama gan ekonomiskā, gan ekoloģiskā ziņā.
Arī Eiropā ir izzudušas neskaitāmas tautas selekcijas ceļā iegūtas vecās šķirnes un landrases (tās bieži ir populācijas, nevis viendabīgas šķirnes, kas nozīmē, ka uz lauka katrs stāds būs nedaudz citāds, bet tieši šī ģenētiskā daudzveidība piedod izturību pret slimībām, klimata pārmaiņām, utt.).
Līdzīgi procesi notiek arī Latvijā - izzūd senču lolotie augu un dzīvnieku veidi. Piemēram, ģimenes sīpoli, ķiploki, senas ābeļu šķirnes, mājputnu un mājlopu šķirnes.
Daudzi zemnieki un mazdārznieki Latvijā nodarbojas ar sēklu saimniecību amatiera līmenī.
Tāpēc visi ieinteresēti audzētāji, zinātnieki, mazdārznieki un gardēži aicināti uz semināru "Sēsim nākotni!", kas 24. maijā, pulksten 10.30, notiks Silavā, Rīgas ielā 111, Salaspilī.
Semināra mērķi ir mudināt zemniekus un mazdārzniekus apzināt aizmirstās vietējās šķirnes un stādīt plašāku šķirņu klāstu, veicināt sadarbību zemnieku un zinātnieku starpā Latvijas ģenētisko resursu saglabāšanā, kā arī popularizēt ēdienu gatavošanu no mazāk pazīstamām šķirnēm.
Latvijas pārstāvji stāstīs par pieredz sestajā Eiropas agro-biodaudzveidības saietā šī gada februārī Ungārijā, un Latvijas selekcijas stacijas pārstāvji un zemnieki pārrunās savu pieredzi un sadarbības iespējas vietējo šķirņu saglabāšanā un daudzveidības veicināšanā.