Latvija atbalsta PVN sistēmas pilnveidošanu ES

© pexels.com

Latvija pēc būtības atbalsta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) sistēmas pilnveidošanu Eiropas Savienībā (ES), īpaši uzsverot, ka PVN sistēmai jābūt pēc iespējas vienkāršākai, konkurenci neietekmējošai un atbilstošai mūsdienām, kā arī izturīgai pret PVN krāpšanu, vēsta Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Otrdien, 5.novembrī, ES Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē tika apstiprināta vispārējā pieeja par tiesību aktu pakotni "PVN digitālajā laikmetā" ar ko tiks grozīta Eiropas Padomes 2006.gada 28.novembra direktīvai 2006/112/EK par kopējo PVN sistēmu.

FM informē, ka ar tiesību aktu pakotni "PVN digitālajā laikmetā" tiek ieviests domājamā pakalpojumu sniedzēja modelis īslaicīgas izmitināšanas un pasažieru pārvadājumu jomā. Tas nozīmē, ka turpmāk elektroniskā saskarne (platforma) būs atbildīga par PVN iekasēšanu un nomaksu valsts budžetā par īslaicīgas izmitināšanas pakalpojumiem un pasažieru pārvadājumu pakalpojumiem, kas iegādāti ar šīs platformas starpniecību, ja faktiskais pakalpojuma sniedzējs pats neiekasē PVN, piemēram, tā ir fiziskā persona vai uzņēmējs, kurš izmanto mazā vai vidējā uzņēmuma tiesības nereģistrēties PVN vajadzībām.

Dalībvalstu pāreja uz domājamā pakalpojumu sniedzēja režīma piemērošanu īslaicīgās izmitināšanas un pasažieru pārvadājumu jomā ES līmenī tiks īstenota vienmērīgi laika periodā no 2028.gada 1.jūlija līdz 2029.gada 31.decembrim. No 2030.gada 1.janvāra domājamā pakalpojumu sniedzēja režīms kļūst obligāts visās dalībvalstīs.

Ar grozījumiem tiks modernizēta PVN digitālās ziņošanas sistēma attiecībā uz darījumiem ES teritorijā, kas balstās uz reāllaika ziņošanu un e-rēķinu izrakstīšanu. Digitālās ziņošanas sistēmas ieviešanas termiņš ir 2030.gada 1.jūlijs.

Lai virzītos uz vienotu PVN reģistrāciju ES un vienkāršotu PVN saistību izpildi, ar tiesību aktu pakotni "PVN digitālajā laikmetā" tiek paplašināts īpašā PVN režīma jeb OSS režīma tvērums. Sākot no 2028.gada 1.jūlija īpašajā režīmā varēs deklarēt pašu preču pārvietošanu ES teritorijā, kā arī tādas preču piegādes, ko veic PVN maksātāji, kuri nav identificēti PVN nolūkā patēriņa dalībvalstī, un preču saņēmējs ir nereģistrēts PVN maksātājs, citas dalībvalsts nereģistrēts PVN maksātājs vai persona, kura nav PVN maksātāja, ja preces paredzētas montēšanai vai uzstādīšanai, preču piegādes uz kuģiem, gaisa kuģos vai vilcienos, kā arī gāzes, siltumenerģijas, elektroenerģijas un dzēšanas enerģijas piegādes.

Ekonomika

“Double Coffee”, “Vincents”, “Čarlstons”, “XL Pelmeņi” — kas šiem visiem kopīgs? Tie ir slaveni iestādījumi, kuri likvidēti ne krīžu laikā, bet pēc tam, kad visas krīzes jau pārvarētas. Daudzi atlikušie nozares flagmaņi stieg parādos.

Svarīgākais