Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi samazināto SIA „Liepājas enerģija” siltumenerģijas tarifu.
Tarifa samazināšana ir panāktam, pateicoties vairākiem investīciju projektiem, kas realizēti iepriekšējos gados - tie ir koģenerācijas stacijas izbūve Tukuma ielas katlumājā un maģistrālo siltumtīklu nomaiņa, kas notiek ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.
SIA „Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs uzsver, ka tarifa samazināšana notika plānoti, uzņēmumam realizējot 2009. gadā apstiprināto attīstības plānu. Tas noteica maģistrālo tīklu rekonstrukciju, kā arī nopietni modernizēt siltumenerģijas ražošanas procesu. Viņš pasvītroja, ka šī nebūt nav pēdēja tarifa samazināšana, jo lieli siltumtīklu rekonstrukcijas darbi vēl turpinās, bet šogad uzsāks divus vērienīgus projektus – biokoģenerācijas stacijas izbūvi un jauno ūdenssildāmo katlu uzstādīšanu, kas darbosies ar atjaunojamo, vietējo kurināmo. Abus projektus ir jāpabeidz līdz 2013. gadam.
Likumā noteiktajā tarifa izvērtēšanas procedūras laikā kļuva redzami ieguvumi no tehnoloģiju modernizācija un infrastruktūras sakārtošanas, kā rezultātā ir pieaugusi sistēmas efektivitāte un samazinājušās ražošanas izmaksas, kurināmā patēriņš, norāda Anatolijs Suškovs. Tas nozīmē ka, augot gāzes cenai, uzņēmuma izmaksas un līdz ar to tarifs pieaugs lēnāk nekā agrāk.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi mainīgo siltumenerģijas tarifu, kas mainās atbilstoši gāzes cenai.
Arī turpmāk katru mēnesi uzņēmums publicēs aktuālo tarifu, tiklīdz saņems apstiprināto gāzes cenu. Tieši gāzes cenas šobrīd sastāda lielāko daļa no tarifa apmēram 70%.
Tas, ko no savas puses dara un turpinās darīt siltuma ražošanas uzņēmums „Liepājas enerģija” ir ieguldīt investīcijas modernās tehnoloģijās, kas ļaus arī nākotnē palielināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti un samazināt gāzes kā kurināmā ietekmi uz siltumenerģijas tarifu.
Uzņēmums plāno BIO-koģenerācijas stacijas izbūvi 2011. un 2012. gadā, kam piesaistīts līdzfinansējums no ES Kohēzijas fonda 2,3 milj. latu. Stacija nodrošinās 20% no visas uzņēmumā saražotās enerģijas, bet nākotnē plāno palielināt „zaļās” siltumenerģijas ražošanu līdz 60-65%.