Ministru kabinets (MK) 8. martā, skatot Finanšu ministrijas (FM) atskaiti par paveikto eiro ieviešanā Latvijā, uzdeva FM līdz šā gada 30. augustam iesniegt aprēķinu par eiro ieviešanas izmaksām 2013. un 2014. gadā.
Kā zināms, valdība ir noteikusi 2014. gadu par eiro ieviešanas termiņu Latvijā.
Finanšu ministrija šodien informēja valdību, ka laikā no 2010. gada 1. augusta līdz 2011. gada 31. janvārim eiro ieviešanas procesa būtiskākie pasākumi ir īstenoti vienotās eiro maksājumu telpas un eiro ieviešanas komunikācijas jomās.
Balstoties uz Igaunijas pieredzi, FM uzsver, ka sabiedrības informēšanas pasākumos iesaistītajām institūcijām būtu jāņem vērā, ka stratēģiskā plānošana par eiro ieviešanas jautājumiem jāuzsāk savlaicīgi, lai varētu iespējami precīzi prognozēt nepieciešamos laika, cilvēku un naudas resursus.
Lai skaidrotu Latvijas sabiedrībai pēdējā laika norises Latvijas tautsaimniecībā, kā arī sakarības starp makroekonomikas stabilitāti, Māstrihtas kritērijiem un eiro ieviešanu, Latvijas Bankas eksperti ir snieguši prezentāciju „Latvijas tautsaimniecība no lata uz eiro” daudzos Latvijas novadu bibliotēkās atvērtajos ES informācijas punktos.
Nākamajā pārskata periodā vidēja termiņa budžeta plānošanas ietvaros ir paredzēts iezīmēt eiro ieviešanas projektam provizoriski nepieciešamo finansējumu. Vienlaicīgi tiks aktualizēts jautājums par Stratēģiskās partnerības un līdzfinansēšanas granta līgumu noslēgšanu ar Eiropas Komisiju.
Naudas un maksājumu sistēmas darba grupa turpinās īstenot vienotās eiro maksājumu telpas plāna uzdevumus, kā arī risinās citus skaidrās un bezskaidrās naudas eiro ieviešanas jautājumus. Savukārt Valsts administrācijas darba grupa atsāks darbu pie koncepcijas par normatīvo aktu sakārtošanu, ieviešot eiro saskaņā ar Latvijas Nacionālā eiro ieviešanas plānu.