"Lattelecom" un LMT valstij piederošās daļas plānots pārdot līdz 2012. gadam

Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja SIA "Lattelecom" un mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) valsts daļu pārdošana varētu tikt pabeigta 2012.gadā, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce.

Pūce norādīja, ka valdība centīsies veikt jaunu abu uzņēmumu novērtējumu un atsākt sarunas un kaulēšanos par darījuma cenu ar vienīgo iespējamo pircēju, ar to domājot zviedru telekomunikāciju koncernu "TeliaSonera".

"Ekonomikas ministrs [Artis Kampars ("Vienotība")] ir noskaņots procesu noslēgt nākamgad," sacīja Pūce, gan norādot, ka oficiāli īpašnieku maiņa varētu notikt vien 2012.gadā.

Pēdējās sarunas ar "TeliaSonera" notikušas maijā.

Lēmums par abu telekomunikāciju uzņēmumu privatizāciju pieņemts jau 90.gadu beigās, un privatizācijas noteikumi pēdējo reizi pārrakstīti 2004.gadā. EM, kas uzrauga Privatizācijas aģentūru, ir formāli atbildīga par abu uzņēmumu valsts daļu privatizāciju, sacīja Pūce.

Par abu uzņēmumu kopējo vērtību un cenu būs jālemj atkārtoti, jo uzņēmumu tirgus vērtība pēc krīzes un izmaiņām to biznesa stratēģijā, "Lattelecom" ienākšanas maksas televīzijas tirgū, optiskā interneta attīstīšanas varētu būt mainījusies.

Pirms vairākiem gadiem "TeliaSonera" piedāvāja abu uzņēmumu valsts daļas nopirkt par 500 miljoniem latu, taču zviedru pārstāvji norādījuši, ka "šāda cena diez vai ir aktuāla".

51% "Lattelecom" daļu pieder Latvijas valstij, savukārt 49% - "TeliaSonera".

Pa 24,5% LMT daļu pieder "TeliaSonera", "Sonera Holding", pa 23% daļu pieder - SIA "Lattelecom" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", savukārt 5% daļu pieder Privatizācijas aģentūrai.

Svarīgākais