ES ekonomikas izaugsme palēninās

Eiropas Savienības (ES) sezonāli izlīdzinātais iekšzemes kopprodukts šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, pieauga par 0,5%, tādējādi palēninoties pēc gada otrajā ceturksnī reģistrētās 1% izaugsmes, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" jaunākais ziņojums.

Savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu ES IKP palielinājās par 2,2%, kas sekoja 2% pieaugumam iepriekšējā ceturksnī.

Tajā pat laikā eirozonas ekonomika ceturkšņa salīdzinājumā palielinājās par 0,4%, bet gada salīdzinājumā - par 1,9%.

Jaunākie dati apstiprina novembra vidū publiskotās sākotnējās aplēses, kas liecināja, ka Latvijas ekonomika trešajā ceturksnī gada griezumā piedzīvojusi 2,4% izaugsmi.

Tādējādi Latvijas IKP pieaugums pagājušajā ceturksnī bija 11.straujākais no visām ES valstīm, par kurām pieejama informācija.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, Latvijas IKP pieaudzis par 0,8%, kas Latviju ierindo 7.vietā starp ES valstīm.

Igaunijas ekonomika trešajā ceturksnī gada griezumā pieaugusi par 4,7%, kas ir otrais labākais rezultāts ES.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, Igaunijas ekonomika trešajā ceturksnī pieaugusi par 0,5%.

Igaunijas statistika gan pieejama pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem.

Lietuvas IKP gada griezumā trešajā ceturksnī palielinājās par 0,8%, bet ceturkšņa salīdzinājumā reģistrēta izaugsme 0,6% apmērā.

Visstraujāko ekonomisko pieaugumu trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgā perioda rezultātiem, piedzīvojusi Zviedrija ar izaugsmi 6,8% apmērā. Zviedrijai seko Igaunija un Polija ar 4,7% pieaugumu un Slovākija ar 4,2% izaugsmi.

Ekonomiskā lejupslīde trešajā ceturksnī gada griezumā reģistrēta tikai Grieķijā 4,5% apjomā un Rumānijā 2,2% apjomā.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, vissliktākā situācija arī ir Grieķijā un Rumānijā, kuru IKP trešajā ceturksnī samazinājies par attiecīgi 1,1% un 0,7%. Ceturkšņa griezumā ekonomisko lejupslīdi 0,1% apmērā piedzīvojusi arī Nīderlande, kurai pagaidām ir pieejami sezonāli neizlīdzinātie dati.

Lielāko IKP pieaugumu trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, piedzīvojusi Somija un Polija - par 1,3%.

Ekonomika

Vairāki tā saucamo “ātro kredītu” jeb distances kredītu aizdevēji jau vairākus gadus piemēro maksu par ātrāku naudas izmaksu patērētājam, taču neiekļauj to likuma noteiktajos procentu limitos. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, nozares uzraugs jau pirms pusgada ir aicinājis šo praksi pārtraukt, taču sodījis nevienu nav.

Svarīgākais