"Indexo" ievieš inovatīvu 3. pensiju līmeņa risinājumu

 
©pexels.com

"Indexo" šodien ievieš inovatīvu, Latvijā līdz šim nebijušu 3. pensiju līmeņa risinājumu. Jaunais piedāvājums apvieno unikālu robotizētu ieguldīšanas pieeju, ieguldījumu indeksu fondos un netipiski zemas izmaksas.

“3. pensiju līmenī faktiski iemaksas veic mazāk nekā katrs piektais strādājošais. Vidējais uzkrājums ir zem diviem tūkstošiem eiro. Zemā klientu interese ir skaidrojama ar to, ka līdz šim peļņas rādītāji ir bijuši nožēlojami. "Indexo" mērķis ir novērst 3. pensiju līmeņa trūkumus, provocēt konkurenci tirgū un piedāvāt klientiem daudz pievilcīgāku, Latvijā līdz šim nebijušu risinājumu,” saka Valdis Siksnis, "Indexo" līdzdibinātājs.

Pēc "Indexo" aprēķiniem 3. pensiju līmenis pēdējās desmitgades laikā pelnījis vien ap 2,1 % gadā.

Tas ir ārkārtīgi maz, jo pasaules attīstīto valstu akciju tirgus šajā periodā ir pelnījis ap 10,9 % gadā, bet arī konservatīvais eiro nominētu investīciju kategorijas obligāciju tirgus pelnījis 3,9 % gadā. Rezultātā Latvijas pensiju fondi saviem klientiem ir nopelnījuši vien 76 miljonus eiro, kamēr potenciālā peļņa varēja būt daudz lielāka.

“Mēs aplēsām, ka kopš 2010. gada Latvijas ieguldītāji būtu varējuši pelnīt pat 230 miljonu eiro vairāk. Iztrūkumu skaidro neefektīva līdzekļu pārvaldīšana, klientu vecumam neatbilstoši, pārlieku konservatīvi ieguldījumi un augstas komisijas maksas. "Indexo" ienāk 3. pensiju līmenī ar piedāvājumu, kas atrisina šīs problēmas. Mēs klientiem nodrošināsim efektīvus ieguldījumus indeksu fondos ar netipiski zemām izmaksām un Latvijā pirmo reizi izmantotu robotizētu ieguldīšanas pieeju. Klientam vien jānorāda plānotais pensijas vecums, un mūsu sistēma parūpēsies par klienta vajadzībām atbilstošu ieguldījumu sadalījumu. Savukārt ekspertiem būs unikāla iespēja pašiem noteikt, kādu proporciju portfeļa ieguldīt akciju un obligāciju tirgos,” saka "Indexo" izpilddirektors Iļja Arefjevs.

Kopš dibināšanas 2017. gadā "Indexo" ietur stabilu pozīciju kā straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita. Uzņēmumam ir jau vairāk nekā 50 tūkstoši klientu, kas kopumā "Indexo" pensiju plānos ieguldījuši ap 325 milj. eiro. "Indexo" Latvijā pirmie ieviesa tā saucamo indeksu ieguldīšanas pieeju, kuru iesaka daudzi eksperti, tai skaitā Nobela prēmijas ekonomikā laureāti.

"Indexo" ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kura pārvalda modernus, inovatīvus zemu izmaksu 2. un 3. pensiju līmeņa pensiju plānus. "Indexo" meitas sabiedrība ir Indexo Atklātais Pensiju Fonds AS, kas šogad saņēma Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci privātā pensiju fonda darbībai.

"Indexo" projekta aizsācēju vidū ir vairāk nekā 30 veiksmīgi un sabiedrībā zināmi Latvijas uzņēmēji, tostarp kādreizējais bankas Nordea Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis, Svens Dinsdorfs (ELKO), Valdis Vancovičs (Tele2), Edgars Zālītis (G4S), ķirurgs Kaspars Feldmanis, zvērināti advokāti Filips Kļaviņš un Raimonds Slaidiņš, un daudzi citi pazīstami Latvijas un ārvalstu uzņēmējdarbības vides līderi.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!