Pētījums: 53% Latvijas iedzīvotāju dzīvi Rīgā uzskata par labāku nekā citviet

Kopumā 53% Latvijas iedzīvotāju dzīvi Rīgā uzskata par labāku nekā citviet Latvijā, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS šā gada maijā veiktās aptaujas dati.

SKDS interneta mājaslapā publicētās aptaujas dati liecina, ka 25% respondentu domā, ka dzīve Rīgā ir ievērojami labāka nekā citviet, bet 28% to atzīst par nedaudz labāku.

Pretējās domās ir tikai 18% iedzīvotāju, kas domā, ka dzīve Rīgā ir sliktāka nekā citur Latvijā, bet 22% uzskata, kā tā ir tāda pati.

SKDS dati liecina, ka pamazām samazinās iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka dzīve Rīgā ir labāka nekā citur Latvijā.

Piemēram, pirms astoņiem gadiem - 2003.gadā - tā domāja 72% iedzīvotāju, bet pretējās domās bija tikai 6%. 2006.gadā dzīve Rīgā labāka šķita tikai 66%, bet pretējās domās bija 12%. Savukārt pirms gada - 2009.gadā - par to, ka dzīve Rīgā ir labāka nekā citviet Latvijā, bija pārliecināti vairs tikai 54%, bet pretējs viedoklis bija jau 14% Latvijas iedzīvotāju, norāda pētījuma autori.

Salīdzinot respondentu atbildes atkarībā no viņu dzīves vietas tipa, atklājas, ka jo mazāk urbanizētā vidē dzīvo Latvijas iedzīvotāji, jo retāk viņiem dzīve Latvijas galvaspilsētā šķiet pievilcīga.

Par to, ka dzīve Rīgā ir labāka nekā citur, visbiežāk ir pārliecināti paši rīdzinieki - kopumā tā domā 76% Rīgā dzīvojošo. No citās Latvijas pilsētās dzīvojošajiem tā domā tikai 46%, bet no lauku apvidos dzīvojošajiem - tikai 38%. Gandrīz tikpat liels laukos dzīvojošo īpatsvars - 33% - uzskata, ka dzīve Rīgā ir pat sliktāka nekā citur Latvijā.

Analizējot uzskatus Latvijas reģionos, jāsecina, ka nedaudz biežāk dzīve Rīgā labāka šķiet Latgales iedzīvotājiem - 55%, bet salīdzinoši retāk tā domā Kurzemes iedzīvotāji - 33%, Zemgales iedzīvotāji - 40% un Vidzemes iedzīvotāji - 41%.

SKDS norāda, ka dati iegūti Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās. Aptauja veikta no šā gada 19.maija līdz 1.jūnijam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi kopumā tika aptaujāti 1013 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.