Saistībā ar atklātajiem ugunsdrošības noteikumu pārkāpumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektori noformējuši vienu brīdinājumu un izdevuši trīs rīkojumus par kokapstrādes uzņēmumu darbības ierobežošanu vai pat apturēšanu.
VUGD teritoriālo struktūrvienību ugunsdrošības uzraudzības inspektori veica ugunsdrošības pārbaudes 432 kokapstrādes uzņēmumos. Par ugunsdrošības pārbaužu gaitā konstatētiem ugunsdrošības prasību pārkāpumiem noformēti 26 administratīvā pārkāpuma protokoli, uzlikti naudas sodi 1110 latu apmērā, kā arī noformēts viens brīdinājums un izdoti trīs rīkojumi par būvju un iekārtu ekspluatācijas, būvdarbu un produkcijas tirgū laišanas apturēšanu vai ierobežošanu.
VUGD apkopotā informācija par ugunsdrošības pārbaužu rezultātiem kokapstrādes uzņēmumos parādījusi, kādi ir būtiskākie ugunsdrošības noteikumu prasību pārkāpumi. 16 objektos konstatēts, ka atbildīgā persona par ugunsdrošību nav apmācīta, 19 objektos nav veikta instruktāža par ugunsdrošību, 27 objektos vispār nav izstrādāts rīcības plāns ugunsgrēka un citu ārkārtas situāciju gadījumos, bet 33 objektos šo plānu uzdots pārstrādāt. 263 objektos nav izstrādāts civilās aizsardzības plāns, bet vēl desmit uzņēmumos tas ir jāpārstrādā.
Pārbaužu laikā atklājies, ka 23 objektos nav ierīkota ārējā ugunsdzēsības ūdensapgāde, 92 objektos nav veikti elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumi, 242 objektos nav uzstādītas izgaismotas izeju un evakuācijas kustības virzienu norādītājzīmes, tās daļēji uzstādītas vien 36 objektos.
49 objektos nav atbilstoša ugunsdzēsības līdzekļu daudzuma, bet 189 objektos nav ierīkota automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Ar to daļēji aprīkoti vien 58 objekti.
Šogad valstī kokapstrādes uzņēmumos reģistrēts 51 ugunsgrēks. Visbiežāk ugunsgrēks izcēlies ražošanas telpās vai zāģētavā, retāk - katlumājās vai atklātā teritorijā. Savukārt ugunsgrēku izcelšanās iespējamais iemesls visbiežāk ir neuzmanīga rīcība ar uguni vai elektrības īssavienojums.