Katrs ceturtais "Swedbank" kredīts ir problemātisks

"Swedbank" peļņa Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī pirms uzkrājumiem bija 14 miljoni latu. Pēc uzkrājumu veikšanas "Swedbank" rezultāts šajā ceturksnī ir zaudējumi 45 miljoni latu. Būtiski, ka 2010. gada 31. martā problemātisko kredītu bruto apjoms bija 972 miljoni latu jeb 25% no kopējiem kredītiem.

Uzņēmumu segmentā lielākais kavēto kredītu īpatsvars joprojām ir nekustamā īpašuma un būvniecības nozarēs, un paredzams, ka šo problemātisko kredītu īpatsvara augstākais rādītājs tiks sasniegts 2010. gada pirmajā vai otrajā ceturksnī.

Attiecībā uz privātpersonu kredītu kvalitāti prognozējams, ka ekonomikas atlabšana tos pozitīvi ietekmē vēlāk, un kavēto kredītu apjoma palielināšanās ir lielā mērā atkarīga no bezdarba līmeņa.

Banka otrajā ceturksnī galveno uzmanību pievērsīs ciešu ilgtermiņa attiecību veidošanai ar klientiem, kuriem «Swedbank» ir pamata banka, turpinot darbu pie nepieciešamo konsultāciju un pakalpojumu nodrošināšanas.

Nākamajā ceturksnī galvenā uzmanība tiks pievērsta kredītu vadībai, proaktīviem pasākumiem lejupslīdes negatīvo seku ierobežošanai un ilgtspējīgu risinājumu meklēšanai visām iesaistītajām pusēm.

Bankas stratēģija attiecībā uz turpmāko darbību Latvijas tirgū paliek nemainīga, un «Swedbank» nolūks ir veidot ilgtermiņa darbību Baltijas valstīs.

«Atbilstoši mūsu prognozēm šā gada pirmajā ceturksnī ekonomiskā situācija Latvijā turpināja atgūties, taču noturīgai stabilizācijai un izaugsmei nepieciešams turpināt pārdomātu darbu – gan valsts ekonomikā, gan biznesā. Ilgtermiņa mērķis – dinamiska un noturīga valsts ekonomika,» norāda «Swedbank» vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

«Pašreizējā ekonomikas realitātē mūsu kā bankas uzdevums ir maksimāli precīzi noteikt katra klienta vajadzības un sniegt vispiemērotāko risinājumu. Krīzei ir bijušas arī vērtīgas mācības – piemēram, veicinot izpratni par uzkrājumu nozīmi. Tāpēc nākotne ir sabalansētā finanšu attīstībā – gan bankai, gan uzņēmumiem un sabiedrībai, gan ekonomikai kopumā.»

Ekonomika

Vairāki tā saucamo “ātro kredītu” jeb distances kredītu aizdevēji jau vairākus gadus piemēro maksu par ātrāku naudas izmaksu patērētājam, taču neiekļauj to likuma noteiktajos procentu limitos. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, nozares uzraugs jau pirms pusgada ir aicinājis šo praksi pārtraukt, taču sodījis nevienu nav.

Svarīgākais