Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs šodien, tiekoties ar Lauksaimnieku organizāciju padomes (LOSP) pārstāvjiem, informēja par nodokļu izmaiņām un to ietekmi uz tālāku nozares attīstību, maksājumu administratīvajām izmaksām, gaļas produkcijas eksporta veicināšanas iespējam uz Krieviju, kā arī vairākiem citiem aktuāliem jautājumiem par sējas darbu sekmīgu uzsākšanu.
J.Dūklavs norādīja, ka Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) ir veikusi aprēķinus par uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) un iedzīvotāja ienākuma nodokļa (IIN) ietekmi uz šo nodokļu maksātājiem - dažādu nozaru saimniecībām. Aprēķini liecina, ka labākā situācijā pašreiz ir UIN maksātāji, jo piemērotās nodokļu atlaides un tas, ka ieņēmumos netiek iekļauts Eiropas Savienības (ES) un valsts atbalsts, rada mazāku nodokļu slogu. Tādējādi, lai risinātu jautājumu par nodokļu slogu, šā gada 19.aprīļa Ministru kabineta (MK) komitejas sēdē tika akceptēti ZM izstrādātie nodokļu likumprojekti, kas paredz iespēju individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām kļūt par UIN maksātājiem un sagatavot gada pārskatu, ievērojot Gada pārskata likuma normas arī tad, ja to ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā nesasniedz 200 000 latu.
Zemkopības ministrs skaidroja, ka pārtikas produktu eksporta veicināšanai uz Krievijas Federāciju ir izveidota starpministriju darba grupa, kuras uzdevums ir sagatavot rīcības plānu. Darba grupā iekļauti Ekonomikas ministrijas (EM), ZM, Finanšu ministrijas (FM), Ārlietu ministrijas (ĀM) un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvji. Darba grupas darbību koordinē un sekretariāta funkcijas veic EM. Plānots, ka rīcības plānu pārtikas produktu eksporta veicināšanai uz Krieviju darba grupa izstrādās un iesniegs ekonomikas ministram līdz šā gada 15.maijam.