Eiropas arodbiedrību līderi prasa ieguldīt naudu jaunu darba vietu radīšanā

Eiropas Savienībā (ES) īstenotā taupības politika nestrādā, ir nepieciešamas jauns ceļš, kam vajadzīgi ieguldījumi darbavietu radīšanā, šodien Eiropas arodbiedrību samitā Briselē norādījusi Eiropas arodbiedrību konfederācijas (ETUC) ģenerālsekretāre Bernadete Segola.

Kā informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāve Sanita Lorence, ETUC pārstāvji samitā informējuši, ka vairāk nekā 26 miljoni eiropiešu šobrīd ir bez darba - par desmit miljoniem vairāk nekā 2008.gadā.

Konfederācijas vadītāja arī uzsvērusi, ka reālās darba algas pēdējo piecu gadu laikā ir samazinājušās lielākajā daļā jeb 18 no 28 Eiropas Savienības (ES) valstu. Piemēram, Grieķijā par 23%, Ungārijā - par 12%, Spānijā un Portugālē - par aptuveni 6%, bet Nīderlandē un Apvienotajā Karalistē - par aptuveni 4%.

Segola sacījusi, ka pašreizējās ES taupības politikas varētu rezultēties zaudētā desmitgadē un zaudētā paaudzē. "Pazaudētu bezdarbā, migrācijā un bezcerībā," viņa teikusi.

ETUC speciālisti aprēķinājuši, ka 250 miljardi eiro desmit gados varētu radīt 11 miljonus jaunu darbavietu. "Šāds ieguldījums ir tikai ceturtā daļa no tā, kas iztērēts banku noguldījumos, un ceturtā daļa no tā, kas ik gadu tiek zaudēts, krāpjoties un neiekasējot nodokļus," pauž ETUC pārstāvji.

Eiropas arodbiedrību līderi drīzumā plāno nosūtīt Eiropas Komisijai un Eiropas Padomei kopīgu vēstījumu, norādot uz minētajām problēmām.

Ekonomika

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) līdzekļu izlietojums netiek plānots izmaksu efektīvā veidā – siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšana nenotiek ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu. Turklāt pieejamais finansējums ilgstoši netiek izmantots klimata pārmaiņu mazināšanai, līdz 2023. gada beigām uzkrājot jau 320 miljonus eiro, tādējādi neveicinot Latvijai noteikto SEG emisiju samazināšanas mērķu sasniegšanu.

Svarīgākais