Komentāri / Krievu kultūras dienas Ventspilī
 

5 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

AAbet
Vai tur stāstīs arī par to, ka mūsdienu Krievijā vatņiki pasludinājuši Dostojevski, Tolstoju, Zoščenko, Bulgakovu, pat Puškinu un citus klasiķus par kaitīgiem un daudzi to darbi izņemti no skolu hrestomātijām, jo viņi it kā par daudz kritizējot varu, krievu pasauli un nostājušies pret lielkrievu šovinismu - rusistu impērismu, tātad esot rusofobi... Tolstoju pat tiesājuši un izslēguši no krievu Maskavas pareizticīgās baznīcas otro reizi - pirmo reizi anafēma tam bija uzlikta dzīvam esot. Minētos klasiķus mēdz tagad lielīt, popularizēt ārzemēs - krievu pasaules varenības - "vieduma" propagandas nolūkos, bet pašā Krievijā viņiem ir uzlikta neoficiāla un pat oficiāla cenzūra.
25.oktobris 2020, 10:17 Atbildēt
LLapa
Krievu tautības cilvēku kultūra.
25.oktobris 2020, 14:55 Atbildēt
CCita
..izpaužas latviešu tautības cilvēks
30.oktobris 2020, 20:47 Atbildēt
AAsus
Русских классиков -Толстого, Достоевского, Пушкина, Пастернака знает весь мир , а латышских классиков не знает никто, даже половина самих латышей.
25.oktobris 2020, 16:04 Atbildēt
RRobežnieks
1. Ar krievu kultūru ņepravoslavnije saskaras, tikko atver sava dzīvokļa ārdurvis.
2. Par klasiķiem - visi augstāk minētie ir muižniecības pārstāvji, kas izglītojušies ne jau baznīcas sākumskolā, bet Pasternaks nav krievs!
3.Latvieši zina daudzu tautu klasiķus, krievus ieskaitot, arī savus, bet vai krievi, skatoties uz pasauli caur šovinistu brillēm, ir iepazinuši pašu okupēto valstu klasiķus, vai apguvuši mītnes zemes valodu, vai kaut lielos vilcienos izzinājuši to patieso vēsturi, savu un savu senču trimdā ierašanās patieso cēloni?
Papūlieties uzzināt, un redzēsiet, cik jūsu spoguļi ir šķībi!
29.oktobris 2020, 20:17 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!