Rīgā bērni izveido apsveikumu paklāju no svecītēm par godu Latvijas simtgadei

 
©Publicitātes foto

VAS “Elektroniskie sakari” īstenotās unikālās akcijas “Apsveikums Latvijai” ietvaros bērni ar vēstnešiem iededza svecītes ar īpašiem vēstījumiem Latvijai tās dzimšanas dienā.

Projekta „Apsveikums Latvijai” iniciators ir VAS „Elektronisko sakari”, kas jau ceturto gadu īsteno apsveikumu maratonu, aicinot skolēnus un Latvijas iedzīvotājus kopumā līdz 18. novembrim apsveikt Latviju tās simtgadē, izmantojot speciālu Morzes ābeces lietotni. Tā ir pasaulē unikāla akcija, kuras mērķis ir neierastā veidā veicināt Latvijas iedzīvotāju patriotismu pret valsti. Ikviens var ģimenei, draugam, kolēģim vai paziņai nosūtīt savu apsveikuma tekstu Latvijai dzimšanas dienā, aizšifrējot to ar Morzes ābeci. Šogad projekts veltīts Latvijas simtgadei un labdarībai - katri desmit apsveikumi pārtop par kūciņu, kas tiek nogādāta Latvijas bērnunamos dzīvošajiem bērniem.

Pasākumu atklāja projekta iniciators - VAS “Elektroniskie Sakari” valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda, kā arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis. Svecīšu sienu jeb paklāju palīdzēja iedegt projekta vēstneši - Elita Patmalniece, Gundega Skudriņa, bobslejists Daumants Dreiškens un dziedātāja Aija Vītoliņa jeb Amber. Piedalījās Rīgas 93. vidusskolas bērni skolotājas Sarmītes Ščuckas vadībā un Rīgas 6. vidusskolas skolēni skolotājas Ineses Mulderes vadībā.

Projekta ietvaros darbojas speciāla lietotne www.apsveikumslatvijai.lv. Uz doto brīdi ir sasūtīti vairāk nekā 6230 apsveikumi. Iesūtīt apsveikumus kūku cepšanai var līdz šī gada 16. novembrim. Kūku cepēji dažādos Latvijas novados izceps kūciņu un uzdāvinās bērniem Latvijas bērnunamos. Pirmās kūciņas jau tika nosūtītas VSAC "Rīga" filiālei "Teika".

Tā ir pasaulē unikāla akcija, kuras mērķis ir neierastā veidā veicināt Latvijas iedzīvotāju patriotismu pret valsti un skolēnu interesi par inženierzinātnēm. Noslēdzot projektu katrs vēstījums pārtop īstā svecītē. Svecītes tika izvietotas uz zemes kā Latvijas karte un dažādi simboli.