Komentāri / Lielā Talka Garozas muižā
 

21 komentāri

JJā....
Internetā var atrast informāciju, ka šī ēka nav izpostīta ne 1905.gadā, ne pirmajā pasaules karā, ne otrajā pasaules karā, bet pārvērtusies drupās pavisam nesenos laikos - deviņdesmitajos gados.
Ar āmuriem un kaltiem jau var nojaukt ne tikai šīs drupas vien, bet arī visu savas tautas vēsturi. It īpaši to vēstures posmu, kurā ārdītāji un demolētāji bijuši mūsu pašu līdzcilvēki pavisam nesenā pagātnē...
13.aprīlis 2017, 7:59 Atbildēt
LLīga
Kas vēl nebūs! Kas ko tādu var pieļaut? Ja ir tik daudz līdzekļu, lai nojauktu, pārvestu un no jauna kaut ko būvētu, tad lai atjauno tepat uz vietas vēsturisko celtni! Vai tā vispār drīkst? Vai es arī varu, kur ienākt prātā, iet kaut ko nojaukt, lai būvētu sev kaut ko? Attopieties, ļaudis!
15.aprīlis 2017, 17:01 Atbildēt
MMuižniece
Vai Mežotnes pagasts to pieļāvis? Kauns, ka paši netiek ar vēsturisko ēku galā un izdāļā to kā lēto būvmateriālu!
15.aprīlis 2017, 17:21 Atbildēt
RRasa
Vai tad Mežotnes pagasta vecis vispār var ko izdarīt!?
16.aprīlis 2017, 20:53 Atbildēt
LLīga Landsberga
Andrej Mediņ, tas nav publicitātes foto, bet gan manis uzņemta fotogrāfija manā mājas lapā par muižām manasvietas.blogspot..-muiza-garrosen.html . Tā kā es šo barbarismu, kas tiks veikts ar Garozas muižu, neatbalstu, es arī nevēlos, ka rakstu ilustrē manis fotografēta fotogrāfija.
15.aprīlis 2017, 17:39 Atbildēt
IIveta
Manā bērnībā šajā ēkā mācijās jaunie lauksaimnieki,traktoristi.Tur bija liela zāle kurā demonstrēja kino un lielajā ekrānā redzēju ari pirmās Nu pagaidi sērijas.Tagad skats bēdīgs.
16.aprīlis 2017, 12:09 Atbildēt
__Atis_
Uzmanīgi pārlasīju ziņas datumu... Nu nav tak 1. aprīlis... Kādreiz šādas lietas darīja slepeni un tumsā. Tagad katram iespēja pielikt roku vēstures iznīdēšanai. Protams, ar to arī var ieiet vēsturē. Ceru, ka organizatori ir sagatavojuši piemiņas diplomus par piedalīšanos pirmajā muižas nojaukšanas talkā Latvijā - lai būtu, ko talciniekiem rādīt saviem bērniem un mazbērniem. Bilde no šobrīd lielākās pieminekļu apzināšanas lapas... Vai autoram kauna nemaz nav? Jāsāk domāt, vai nav jādzēš kultūrvēsturiskos objektus no savām lapām, ja Andrejs Mediņš un varbūt ne viņs vien šādas lapas skata kā būvmateriālu atrašānās vietu katalogu.
NRA viedokli par to, kā tur varēja nokļūt šāds aicinājums uz barbarismu, noteikti gribu uzzināt.
16.aprīlis 2017, 15:00 Atbildēt
KKaut kam pietuvinatais
Instrumenti ir laba lieta, bet nevajag aizmirst par drosibu! Bez kiverem, nestuvem un atras med. palidzibas brigades, nekadu aktivitasu! Valstij invalidi nav vajadzigi.
16.aprīlis 2017, 23:24 Atbildēt
IIeva
Nožēlojami. Citur rīko talkas, lai atjaunotu, šeit - lai postītu.
17.aprīlis 2017, 9:29 Atbildēt
BBaušķinieks
Biedri Mediņ, priesteri, kāpēc nesarīkot talku un pa ķieģelim nenojaukt Bauskas pils neatjaunoto galu? Padomājiet! Laba ideja! Un p[ec tam vērsiet skatienu tālāk Latvijā. Ir tācu tik daudz vēl darāmā vēstures nojaukšanā - Dobelē, Koknesē, Cēsīs, Kaucmindē, Bornsmindē un daudz kur citur.
17.aprīlis 2017, 10:23 Atbildēt
ffakts
#Pilsdrupu_Nojaukšanas_Komitejas_devīze:
"Neredzam nekādu labumu šādu graustu saglabāšanai"
Marksistiski subversīvs pasaules uzskats.

Latvijas kultūrvēstures likvidēšanas @LielaTalka
17.aprīlis 2017, 12:02 Atbildēt
MMežotnieks Aivars
Ja tiem drupu saglabātājiem ir pietiekoši naudiņas, tad neviens neliedza šo ēku atjaunot par saviem līdzekļiem. Man gan vairāk sāp sirds par vecās vēl veselās Mežotnes skolas likteni, kuras tagadējie īpašnieki būs jau nojaukuši priekš ķieģeļiem bez lieka trokšņa. Nezinātājiem - Mežotnes skolu savulaik latviešu bērniem uzcēla līvu pēctecis firsts Līvens!
17.aprīlis 2017, 21:09 Atbildēt
VVizla
Lai talkotāji paņem līdzi un pa vidiem palasa Imanta Lancmaņa grāmatu Garozas muiža. Lambārtes muiža.
17.aprīlis 2017, 22:41 Atbildēt
aanti-ekselis
Pilnībā pārprasta vēstures un mantojuma saglabāšanas ideja, vai tiešām nav palicis neviens ierēdnītis, kas spēj kaut iepīkstēties pret šo amorālo rīcību?!
18.aprīlis 2017, 11:11 Atbildēt
ZZane
Vienkārši jābrīnās,kā vienam latvietim patīk ''norakt''cita latvieša ideju,kā visiem tagad tik ļoti patīk vēsturiskas drupas un vēsturiski grausti.
18.aprīlis 2017, 11:56 Atbildēt
mmārkslinieks
Ja arī šo sienu nojaukšana būtu zinātniski pamatota, to nevar darīt talkas laikā. Ja ir nojaukšanas atļauja no pieminekļu inspekcijas, tad jābūt arī darbu veikšanas projektam. Vienkārši,lai neviens neaiziet bojā. Es te nerunāju par kulturas mantojuma saglabāšanas ētiskajiem aspektiem, kuri te netiks ievēroti.
19.aprīlis 2017, 15:36 Atbildēt
MMarta
Diemžēl esmu redzējusi, kā pāris gadu laikā šī muiža sabrūk, jo lauku mājas turent muižas parka teritorijā. Ja laicīgi būtu nomainīts juta sébums (es pat nerunāju par visu jumtu, bet gan par pāris gabaliņiem), muiža vēl tagad stāvētu, bet laikam bija vieglāk ļaut bomžiem un laikapstākļiem darīt savu. Ļoti, ļoti žēl...
19.aprīlis 2017, 21:08 Atbildēt
mmuiža
Lūdzu mīļie talcinieki man labāk uzlieciet jumtu.
20.aprīlis 2017, 20:57 Atbildēt
GGarozas iedzīvotāja
Vilciens par muižas saglabāšanu jau ir aizripojis. Šorīt pirms 8iem, kad devos uz darbu, tad smagā tehnika jau veica brucināšanas darbus. Atgriežoties mājās redzama ķieğeļu kaudze...
21.aprīlis 2017, 18:51 Atbildēt
ffokuss
Ja tam graustam brūkot būtu kāds gājis bojā, tad gan nojauktu pāris stundu laikā. Vai to šo drupu aizstāvji gribētu piedzīvot?????
21.aprīlis 2017, 21:14 Atbildēt
VVēsturnieks
Lietuviešu vēsturnieki ekspedīcijas laikā uz Garozas kaujas vietu 30. jūlijā pārsteigti konstatē barbarisku vēstures iznīcināšanu:
alkas.lt/2017/08/01/..-istorijos-pedsakai/
2.augusts 2017, 0:07 Atbildēt