Tuvojoties garajām vasaras saulgriežu brīvdienām, daudzi dodas ārpus pilsētas baudīt dabu un līgo gan pie ugunskura, gan ūdeņiem. Katru gadu medicīnas darbinieki piekodina būt uzmanīgiem, taču nelaimes notiek un nereti – cilvēku neuzmanības un pārgalvības dēļ. Padomus, kā droši svinēt svētkus, TV24 raidījumā “Uz līnijas” sniedz Austrumu slimnīcas Apdegumu centra vadītājs, ārsts Sergejs Smirnovs, kurš vada vienīgo šāda veida iestādi Latvijā. Iestādi, kurā strādā tikai pieci ārsti!
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Valsts apdegumu centrā ar smagiem apsaldējumiem patlaban ārstējas septiņi pacienti, kuriem jau veikta vai gaidāma kāju amputācija, aģentūrai LETA pastāstīja Apdegumu centra vadītājs Sergejs Smirnovs.
Sala un aukstā laika dēļ pieaudzis darba apjoms mediķiem. Katru dienu trīs līdz pat astoņi izsaukumi saistīti ar apsaldējumiem vai vispārēju ķermeņa atdzišanu. Diemžēl Valsts apdegumu centrā jau nācies veikt vairākas abu kāju amputācijas, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".