Tehnoloģiju attīstību rezultātā telefons ir kļuvis par neaizstājamu ierīci jebkura mūsdienīga cilvēka dzīvē. Lai labāk izprastu situāciju sabiedrībā, tālruņu ražotājs Huawei kopā ar starptautisko izpētes uzņēmumu IPSOS veikuši pētījumu, iegūstot datus no Austrumeiropas, Centrāleiropas un Skandināvijas reģionu valstīm, lai analizētu 24 stundas viedtālruņa lietotāja dzīvē.
Daudzi ar nostaļģiju atceras laikus, kad telefona baterijas enerģija spēja izturēt bez uzlādes līdz pat nedēļai. Toreiz šķita, ka nākotnes tehnoloģijas spēs panākt to, ka tālruni varam nelādēt pat mēnesi. Mūsdienās situācija ir citādāka - līdz ar pieaugošo viedtālruņu izmantošanu ikdienas vajadzībām, kad telefons vairs nav vien rīks saziņai, bet arī fotoaparāts un vieds ikdienas palīgs, arī tālruņa lādētājs ir kļuvis par neaizvietojamu ikdienas aksesuāru, kas ir līdzi ikvienam aktīvam viedtālruņa lietotājam.
Drošības pēc mobilo tālruni, kad tas netiek lietots, nevajadzētu nēsāt tuvu ķermenim, piemēram, kabatā vai uzkarinātu kaklā, bet drīzāk mugursomā, iesaka Kalifornijas sabiedrības veselības departamenta jaunās vadlīnijas, ziņo Time.
Pagājušā gada 30. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirknī tika saņemta informācija par divu mobilo telefonu zādzību no kāda veikala Lomonosova ielā.
Valsts policijas (VP) darbinieki 6.janvāra rītā Salaspilī aizturējuši vīrieti, kurš kādai sievietei vietējā bārā-kafejnīcā nozadzis naudas maku un mobilo telefonu.
Ne tikai praktiskas, bet arī iepriecinošas – tā var raksturot ikdienā lietojamas un pārdomātas dāvanas. "Samsung" apkopoja idejas dāvanām, ko šogad pasniegt tiem cilvēkiem, kam rokās vienmēr telefons – īstiem mobilo tehnoloģiju faniem – lai šo telefonu iespējas padarītu plašākās vai atgādinātu dāvinātāju šķietami sīkos ikdienas darbos un notikumos.
Vakar, 7. decembrī, Valsts policija saņēma informāciju no 1993. gadā dzimušas sievietes, ka brīdī, kad viņa savā dzīvoklī Rīgā, Ķengaragā, gulējusi, viņai nozagts mobilais telefons un šobrīd garnadzis cenšas izspiest no viņas naudu, draudot publicēt telefonā esošās intīma rakstura fotogrāfijas.
Ņemot vērā, ka arī viedtālruņu lietotāju skaits strauji pieaug, aizvien populārāka kļūst iepirkšanās internetā, izmantojot šim mērķim paredzētas mobilās aplikācijas. Piemēram, pagājušajā gadā trakajās izpārdošanas akcijās “Melnā piektdiena” un “Kiberpirmdiena” aptuveni trešā daļa pirkumu tika veikti, izmantojot mobilās aplikācijas. Katra desmitā no šīm aplikācijām tika atzīta par krāpniecisku, liecina "RiskIQ" pētījumu dati.
Nākamgad kompānija Apple prezentēs trīs jaunus iPhone, un visi būs līdzīgi iPhone X. To izdevumam MacRumors pastāstīja uzņēmuma KGI Securities analītiķis Mins Či Kuo.
Tie, kuri piedzīvojuši nepatīkamo situāciju ar telefona pazušanu vai zādzību, noteikti ieguvuši vērtīgu atziņu par to, cik svarīga ir personīgo datu aizsardzība. Informācijas nokļūšana nepareizajās rokās var radīt ne vien iekšēju trauksmi, bet arī finansiālus zaudējumus, tāpēc Samsung Electronics Baltics produktu eksperts Dāvis Kurēns sniedz piecus padomus, ko katrs var veikt priekšlaikus savu datu aizsardzībai.
Viedtālrunis var būt tik funkcionāls, lai aizstātu pat personīgo asistentu, kļūstot par uzņēmēja "labo roku" un neatņemamu ikdienas darbu līdzgaitnieku. Kādi ir tehniskie parametri un citas nianses, ko būtiski ņemt vērā, izvēloties tālruni, kas būs noderīgs arī darbam?