statuja

11.apr
Šonedēļ Sanfrancisko tiks oficiāli atklāta, teju 14 metrus augsta kailas sievietes statuja, vēsta “The Independent”.
15.sep 2023
Pavisam nesen tika atjaunota statuja, ka atrodas pie Briseles biržas - tomēr nu tā atkal salauzta, ziņo bbc.com.
30.apr 2023
Vusteršīrā, Lielbritānijā, vandāļi sabojājuši 230 gadus vecu romiešu dievietes Sabrinas skulptūru, ziņo "Daily Star".
2.jūl 2021
1. jūlijā Velsas princese Diāna būtu svinējusi 60. dzimšanas dienu. Par godu princeses dzimšanas dienai Kensingtonas pils dārzā tika atklāta viņas piemiņas statuja. Princis Harijs bija speciāli atgriezies atpakaļ Lielbritānijā no ASV, lai būtu klāt šajā mirklī. Statuju viņš kopīgi atklāja ar brāli, princi Viljamu.
14.apr 2021
Enkantado pilsētiņa Brazīlijā tiek celta jauna Jēzus Kristus statuja, kura solās būs augstāka par slaveno Kristus Pestītājs statuju Riodežaneiro. Jaunā statuja būs 43 metrus augsta.
10.jun 2020
ASV Virdžīnijas štata galvaspilsētā Ričmondā protestētāji otrdien no pjedestāla nogāzuši Kristofera Kolumba pieminekli, aizdedzinājuši to un tad iegāzuši ezerā, vēsta vietējie mediji.
16.mai 2020
Zviedrijas futbola zvaigznes Zlatana Ibrahimoviča statuja, kuru Malmē vairākkārt bojājuši vietējie vandāļi, tiks pārvietota.
15.okt 2019
Pirmdien ASV atzīmēta jūrasbraucēja Kristofora Kolumba diena, taču šajos svētkos vairākas Amerikas atklājēja statujas bija apstrādājuši vandāļi. Viena no tām cietusi Sanfrancisko pilsētā.
20.feb 2019
ASV Floridas štatā statuja, kurā attēlota aina no leģendārās fotogrāfijas "Kissing the War Goodbye", apķēpāta ar uzrakstu "#MeToo" sarkanā krāsā.
31.okt 2018
Indijas Gudžarātas štatā trešdien atklāta pasaulē augstākā statuja, kas godina Indijas neatkarības cīņas varoni un valsts pirmo vicepremjeru Sardaru Vallabhai Patelu. 182 metrus augstā Vienotības statuja, kas attēlo Patelu indiešu tradicionālajā drānās, slejas pāri Narmadas upei. Indijas premjerministrs Nanendra Modi, kurš pats ir no Gudžarātas štata, veltīja Patela statuju Indijas tautai valstsvīra 142.dzimšanas dienā. Bronzas statuju pēc skulptora Rama Sutaras darba parauga izgatavoja kompānija "Larsen and Toubro". Projekta izmaksas aplēstas uz 29,89 miljardiem Indijas rūpiju (378 miljoniem eiro). Statujas izgatavošana ilga 33 mēnešus, piedaloties 250 inženieriem un 3400 strādniekiem. Statuja tika atklāta svinīgā ceremonijā stingrā policijas apsardzībā. Ne visi vietējie iedzīvotāji ir apmierināti ar jauno objektu, uzskatot, ka šis projekts iznīcinājis dabas resursus. Līdz šim par pasaulē augstāko statuju tika uzskatīta 128 metrus augstā Pavasara tempļa budas statuja Ķīnā.
4.sep 2018
Indijā par godu neatkarības līderim top statuja, kura kļūs par lielāko pasaulē - divreiz lielāku par pašreizējo Ņujorkā - un izmaksās ap miljardu dolāru.
29.aug 2018
Vācijas pilsētā Vīsbādenē trešdienas rītā tika aizvākta Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana zelta statuja, kas bija mākslas instalācijas daļa un bija izraisījusi vietējo iedzīvotāju neapmierinātību. Pilsētas pašvaldība otrdienas vakarā tviterī paziņoja, ka nolēmusi aizvākt četrus metrus augsto statuju, kas bija daļa no Vīsbādenes Mūsdienīgās mākslas biennāles, jo vairs nespēj garantēt tās drošību. Erdoana atbalstītāji un pretinieki otrdienas vakarā pulcējās pilsētas centra laukumā, kur bija uzstādīta šī statuja, un iesaistījās vārdiskos strīdos. Policijas pārstāvis informēja, ka bijusi "agresīva gaisotne", bet nav bijis vardarbības. Laikraksts "Wiesbadener Kurier" tomēr citēja pašvaldības ierēdņa Olivera Franca teikto, ka notikušas arī fiziskas sadursmes un "tikuši redzēti uzasināti priekšmeti". Incidents notika vienu mēnesi pirms gaidāmas Erdoana valsts vizītes Berlīnē, pret kuru daudzi vācieši iebilst viņa autoritārā valdīšanas stila dēļ. Vācijā ir arī liela turku kopiena. Policijas tvītotā videoierakstā bija redzams, kā ugunsdzēsēju mašīna aizvāca statuju, kura neilgās izstādīšanas laikā bija apķēpāta ar grafiti, kas ietvēra lamuvārdus. Statujas uzstādīšana pilsētas centrā pirmdien pārsteidza daudzus iedzīvotājus. "Mēs esam saņēmuši zvanus no vairākiem apmulsušiem pilsoņiem – cilvēkiem nav skaidrs, ka tā ir daļa no biennāles," iepriekš pastāstīja pašvaldības preses sekretāre, piebilstot, ka šī instalācija uzstādīta bez pilsētas amatpersonu ziņas. Pirms šī mākslas festivāla tika akceptēta "cilvēkveidīgas statujas" uzstādīšana, bet amatpersonām nebija pateikts, ka tā būs Erdoana statuja. Vīsbādenes valsts teātra mākslinieciskais direktors Ūve Ēriks Laufenbergs aizstāvēja šo instalāciju kā runas brīvības piemēru. "Mēs uzstādījām statuju, lai apspriestu Erdoanu," viņš sacīja. "Mākslai ir jāatspoguļo realitāte", un "demokrātijā ir jāpacieš visi viedokļi," teica Laufenbergs. Pašvaldība sākumā bija pret iejaukšanos, kamēr tiek ievērota likumība un kārtība, un uzstāja, ka tā ievēro konstitucionālās tiesības uz māksliniecisko brīvību. Šī gada biennāle, kuras temats ir "Sliktas ziņas", sākās pagājušo ceturtdien un beigsies nākamo svētdien.
15.aug 2018
Japānas pilsētā Fukušimā uzstādītā statuja, kuras autors ir mākslinieks Kendži Janobe, izraisījusi neapmierinātību vietējo iedzīvotāju vidū. Viņi uzskata, ka šis bērns aizsargtērpā rada iespaidu, ka pilsēta nav droša dzīvošanai.
10.mai 2018
Par godu savam pētījumam par Lielbritānijas dabu, viedtālruņu ražotājs ''Huawei'' Londonas centrā uzstādījuši 2,5 metrus lielu kraukļa statuju.
24.apr 2018
Pie Lielbritānijas parlamenta atklāta sieviešu tiesību aktīvistes Milisentas Fosetas statuja, kas ir pirmā sievietes statuja šajā statuju plejādē.
23.okt 2017
Skulptūras ''Pērtiķis Sems'' epopejai pielikts punkts - to Rīgas centrā vairs Kronvalda parkā neredzēsim.
9.okt 2017
Policija Šveices ziemeļos mēģina noskaidrot, kurš kādā pilsētas parkā svētdienas naktī pēkšņi novietojis milzīgu Budas statuju.
29.jan 2017
Velsas princis Harijs un Kembridžas hercogs Viljams ir lūguši izveidot viņu mātes, princeses Diānas statuju, pieminot 20. gadadienu kopš princeses traģiskās nāves, vēsta BBC.
9.nov 2016
Kāds tūrists no Brazīlijas, uzņemot selfiju, Lisabonas mākslas muzejā ir sabojājis 400 gadus vecu statuju, vēsta ārvalstu mediji.
28.jan 2016
Polijas pilsētā Vejherovo slejas statuja godājamajam 17.gadsimtā dzīvojošajam pilsētas dibinātājam Jakubam Vejheram, tomēr pēc sniega vētras, šķiet, Jakuba mainījis savu vizuālo tēlu, vēsta buzzfeed.com