11.novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, plkst.13:00 sāksies militārā parāde, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu - Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības.
Rūpējoties par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (turpmāk – VNĪ) jau trešo gadu 11. novembrī pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra uzstāda pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidoto tērauda aizsargsietu. Tas paredzēts, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums.
Lāčplēša dienā, nedaudz pastiprinoties vējam, būs lielākas cerības, ka mākoņi brīžiem pašķiras un uzspīd saule, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
Pasākuma producents "Pilsētas pasākumi" sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu šī gada 11. novembrī no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00, Lāčplēša dienas ietvaros uz Rīgas pils fasādes rādīs projekcijas slīdrādi "1919 / Latvijas stāsts".
Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem piemiņas pasākumiem – Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, lāpu gājienu, ziedu nolikšanas ceremoniju Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī ar piemiņas brīdi pie pieminekļa Rīgas 6. kājnieku pulka kareivjiem Sudrabkalniņā. Līdztekus tam notiks vairāki koncerti kultūras centros un koncertzālēs.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien nolēma atlikt lēmuma pieņemšanu par Lāčplēša dienu kā svētku dienu, un līdz vēlēšanām šo likumprojektu varētu neskatīt.
Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), biedrība “Zemnieku Saeima” (ZSA) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ar dziļu cieņu izturas pret Lāčplēša dienas vēsturisko izcelsmi, bet neatbalsta pēkšņu iniciatīvu mainīt šīs dienas statusu no atceres vai atzīmējamās dienas uz svētku dienu kā to Saeima pašreiz ir atbalstījusi 2.lasījumā, izskatot grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”.
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien izskatīšanai pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz 11.novembri, Lāčplēša dienu, noteikt par oficiālu svētku dienu.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien vērtēs likumprojektu, kas paredz 11.novembri, Lāčplēša dienu, noteikt par oficiālu svētku dienu.
Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem piemiņas pasākumiem - Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, lāpu gājienu, vainagu nolikšanas ceremoniju Rīgas Brāļu kapos un pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, kā arī ar piemiņas brīdi pie pieminekļa Rīgas 6. kājnieku pulka kareivjiem Sudrabkalniņā. Līdztekus tam notiks kultūras pasākumi - izstāde, vairāki koncerti kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos.
Tuvākajās diennaktīs Latvijā nav gaidāmi būtiski nokrišņi, bet nedēļas nogalē ieradīsies ciklons ar lietu un vēju, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
Šodien, Lāčplēša dienā, notika vairāki pasākumi, kuros godināja Latvijas karavīrus. Tajos piedalījās arī valsts amatpersonas. Starp tām Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ministri un Saeimas deputāti.