Zinātnieki ir izstrādājuši kontaktlēcas ar iebūvētiem sensoriem, kas mēra acs spiedienu un nosūta informāciju oftalmologam. Pētnieki cer, ka lēcas palīdzēs agrīni diagnosticēt glaukomu, kas, ja to neārstē, var izraisīt neatgriezenisku redzes zudumu, raksta lrytas.lt, atsaucoties uz “New Atlas”.
Oktobra un novembra mija jau vairākus gadus arī Latvijā saistās ar Visu Svēto dienas priekšvakaru jeb Halovīnu, kura asociējas ar teju karnevāla cienīgu pārģērbšanos un iejušanos dažādu “mošķu” lomās. Kā lielisks papildinājums izvēlētajam tēlam ir krāsainās jeb “Crazy” tipa kontaktlēcas, kuras arī klienti Latvijā, īpaši festivālu sezonās, ieciena arvien vairāk. Efektīvs acu skatiens, izmainot ierasto acu krāsu, vienaldzīgu neatstās nevienu.
Jau sen pagājuši laiki, kad tirgū nebija pieejamas ērti lietojamas un mūsdienīgas kontaktlēcas. Pateicoties zinātnes atklājumiem un jaunākajām tehnoloģijām, kontaktlēcas mūsdienās kļuvušas par ērtu ikdienas risinājumu redzes korekcijai. To straujā attīstība pēdējos pārdesmit gados izraisījusi teju revolūciju, kā rezultātā, īpaši aktīvās dzīves piekritēji, arvien biežāk briļļu vietā izvēlas kontaktlēcas. Lai gan vispopulārākās kontaktlēcas ir tieši jaunākās paaudzes vidū - vecumā līdz 34 gadiem, to priekšrocības novērtē arī vecāki cilvēki.
Kontaktlēcas ir ļoti populārs redzes korekcijas veids visā pasaulē, jo, visu darot pareizi, to lietošana ievērojami atvieglo ikdienas dzīvi. Tāpat vēl joprojām ir pacienti ar tādām redzes problēmām, kuriem kontaktlēcas ir vienīgais iespējamais korekcijas veids. Eiropā kontaktlēcu lietotāju ir vairāk nekā 19 miljoni, Latvijā šo redzes korekcijas veidu izvēlējušies aptuveni 100 tūkstoši cilvēku.