Iniciatīvā "Randiņā ar ginekologu" sievietes visbiežāk interesējušās par piemērotām kontracepcijas metodēm un iespējamām to alternatīvām, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.
Šonedēļ notika ikgadējā bezmaksas konsultāciju iniciatīva "Randiņš ar ginekologu", kurai šogad reģistrējās 168 sievietes, kas iezīmē līdz šim lielāko interesi par reproduktīvās veselības jautājumiem iniciatīvas rīkošanas laikā, norāda organizatori.
Pasākumā sievietes varēja uzdot jautājumus un tikties ar 26 ginekologiem Rīgā, Ventspilī, Tukumā, Siguldā, Madonā, Preiļos un Rēzeknē.
Vizīšu laikā sievietes uzdevušas jautājumus arī par perimenopauzes pazīmēm un simptomu mazināšanu, kas īpaši aktuāli sievietēm pirmsmenopauzes vecumā. Vairākas sievietes vērsušās pie ginekologiem ar jautājumiem par menstruālā cikla traucējumiem - gan neregulāru ciklu, gan tā izmaiņām, kas viņām šķitušas satraucošas.
Daudzas sievietes izmantojušas iespēju konsultēties ar speciālistu, lai iegūtu alternatīvu profesionālu vērtējumu par savu reproduktīvās veselības stāvokli. Atsevišķos gadījumos pārrunāti arī auglības jautājumi.
Kā norāda pasākuma rīkotāji, daudzu ārstu pieredze liecina, ka sievietēm Latvijā bieži vien pietrūkst uzticamas, faktos balstītas informācijas par kontracepciju un reproduktīvo veselību. Nereti priekšstats par šiem jautājumiem veidojas no dažādiem maldinošiem avotiem, tostarp viedokļiem, kas lasāmi internetā, kur sievietes visbiežāk meklē atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem.
Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Lāsma Līdaka pozitīvi vērtē sieviešu interesi tieši par kontracepcijas jautājumiem.
Viņa norāda, ka pareizi izvēlēta kontracepcijas metode palīdz ne vien apzināti plānot ģimeni, bet arī uzlabot sievietes dzīves kvalitāti dažādos vecuma posmos. Līdaka uzsver, ka tieši speciālists var palīdzēt izvēlēties vispiemērotāko kontracepcijas veidu, jo internetā atrodamo informāciju ne vienmēr ir veidojuši profesionāļi.
Iniciatīva "Randiņš ar ginekologu" notika jau ceturto reizi, pirmoreiz - ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos. Iepriekš tā notikusi citos formātos - kā īsas klātienes konsultācijas ar ārstiem Rīgā, attālinātas jeb virtuālās sarunas un konsultācijas pa telefonu.