Kosmētika sejai un ķermenim, dekoratīva kosmētika - neatņemam ikdienas daļa. Ar kosmētiku diena sākās, turpinās un beidzās.
Vidēji sieviete dienā lieto apmēram 13 skaistumkopšanas produktus. Mēs sagatavoja dažādus faktus par kosmētiku - savs dzīves biedrs ir jāzina.
-
Pirmie kosmētiku sāka lietot ēģiptieši, kam sekoja romieši un grieķi. Kosmētiku izmantoja gan sievietes, gan vīrieši. Un arī sevi rotāja ne tikai bagāti ēģiptieši, bet arī vienkārši cilvēki. Bet kosmētikai nebija tikai dekoratīva funkcija, senie ēģiptieši skropstu tušu izmantoja, lai tām nebūtu garu un biezu skropstu, bet patiesībā tuša pasargāja viņu acis no saules gaismas un pat no ļaunajiem mistiskajiem spēkiem. Senajā Ēģiptē tuša varēja aizsargāt no ļaunos gariem, jo tika uzskatīts, ka tie iekļūst cilvēka dvēselē caur acīm.
-
Arī Senajā Grieķijā sievietes gribēja būt blondīnes, viņas balināja matus ar augu ekstraktu vai arsēnu.
-
Pirmo moderno skropstu tušu 1913. gadā ķīmiķis Viljamss radīja savai māsai, un to izveidoja no vazelīna un oglēm.
-
Pirmās smaržas pasaulē izmantoja Bonaparte Napoleon. Pirmo smaržu sastāvs bija slepens, un tajā bija septiņi komponenti. Par receptes izpaušanu parfimēriem draudēja nāvessods.
-
Tagad sievietēm, kuras rūpējas par sevi, nebūs grūti atrast augstas kvalitātes kosmētiku. Mēs pat varam no sirds ieteikti vienu, skaistumkopšanas produktu pārdevēja vietne ir pilna ar kvalitatīvu kosmētiku un ļoti jaukiem piedāvājumiem. Agrāk vajadzēja iet uz aptieku vai pie alķīmiķim.
- Jūs gadā apēdat 2,5g lūpu krāsas. Tas notiek, ja jūs to lietojat 1-2 reizes dienā. Ja jūs biežāk krāsojat lūpas, tad apēstais daudzums palielinās. Bet neuztraucieties: lūpu krāsas kaloriju saturs ir tikai 8 kalorijas uz 100 gramiem, tāpēc ēdiet savai veselībai! Kleopatra izgatavoja lūpu krāsu no sasmalcinātiem sarkaniem kukaiņiem - tos gan nav tik patīkami ēst pat sasmalcinātā veidā.
- Romieši izmantoja lūpu krāsu lai parādīt sociālo statusu. Tad pat vīrieši krāsoja lūpas, lai parādītu savu sociālo stāvokli.
- Zivju zvīņas bieži pievieno lūpu krāsām un acu ēnām, lai tām piešķirtu mirdzošu efektu.
- Kontūrēšana (konturigs) parādījās 17. gadsimtā. Meitenes izlaboja sejas ovālu, paceļot vaigu kaulus jau sen.
- Pirmā nagu laka tika reģistrēta 1919. gadā, un pirmā nagu laka bija gaiši rozā. Meitenes, kuras izmantoja tumšākus toņus, tika uzskatītas par “vaļīgām un vieglām”.
- Smilts izmantoja ziepju vietā. Senie cilvēki netīrumus no ķermeņa mazgāja ar pelniem un smiltīm. Tāpēc āda kļuva cieta un bija vajadzīgi līdzekļi, lai to mīkstinātu. Senos laikos cilvēki medu izmantoja ādas mīkstināšanai.
- Senajā Ķīnā bagātīgu dāmu vidū bija plaši izplatīta sejas beršana ar dabīgu zīdu. Šis materiāls vienmēr bija ļoti dārgs, un zemākā klase par to pat nevarēja sapņot. Un procedūra, starp citu, bija diezgan efektīva. No ādas berzes ar zīdu tika ģenerēti elektroimpulsi, kas labvēlīgi ietekmē atjaunošanos.
- Pirmais vaigu sārtums tika pagatavots no biešu sulas vai sasmalcinātām zemenēm. Sula vienkārši tika uzklāta uz ādas un tika berzēta.
- Viduslaikos grims bija tik sarežģīts, ka to darīt tika aicināti tikai mākslinieki. Mūsdienās pasākumu sagatavošanai tiek saukti mākslinieki - make up mākslinieki.
- Garie nagi ir aristokrātiskas izcelsmes pazīme. Garie nagi bija modē Ķīnā. Tādējādi meitenes no dižciltīgām ģimenēm uzsvēra, cik tālu viņi atrodas no mājsaimniecības pienākumiem. Jo garāki nagi, jo retāk to īpašniece kaut ko darīja ar rokām.
- Lielbritānijā karalienes Viktorijas laikā kosmētikas lietošana tika uzskatīta par briesmīgi sliktu izturēšanos. Bāla āda, bālas lūpas un parasti bāls izskats tika uzskatīts par izsmalcinātības pazīmi, un lūpu krāsas un sārtuma lietošana tika uzskatīta par vulgāru un nepieņemamu veidu, kā pievērst sev uzmanību.
- Frankfurtes pie Mainas senāts izdeva dekrētu, saskaņā ar kuru vīrietis varētu šķirties no sievas, ja izrādīsies, ka ar kosmētikas palīdzību viņa izskatījās glītāka, nekā patiesībā izrādījās. Krāpnieks (sieviete) tika tiesāts par burvību, un vīrietis nekavējoties saņēma brīvību. Labi, ka mūsdienas noteikumi nav tik bargi.