Komentāri / Reto slimību pacienti: Kāda ir valsts politika?
 

5 komentāri

JJantariks un Co
Tikai mēs - īstie latviešu tautas pārstāvji un aizstāvji rūpējamies par Jums ! Jau 30 gadus rūpējamies ! Ko Jūs, vispār, bez mums iesāktu, slimie un veselie ?!
28.februāris, 18:51 Atbildēt
kkaut kas ar to statistiku
(Lai visiem laba veselība!) Izlasu skaitli - patiesais skaitlis esot ap 140 000. Rēķinu. LV iedzīvotāju skaits ir zem 2 miljoniem, būs kādi 1,9 milj. Tad Katrs Trīspadsmitais iedzīvotājs slimo ar kādu reto slimību? Klasē ar 26 bērniem 2 (diviem) ir reta slimība? Vairāk par 7% ir reta slimība tātad. Bet kur tad vēl citas, ne-retās slimības. (turklāt, ja ievērojam definīciju "rets", tātad neretās slimības sastopamas vismaz par kādu procentpunktu biežāk(no nevar būt loģiski tā, ka rets ir biežāk par tādu, kas nav rets.). Tātad klasē ar 26 bērniem ne mazāk kā 2 ir reta slimība, un ne mazāk kā 2,5 (vai 3 vai 4) ir nereta slimība - tas ir, 5 vai 6 bērni ir hroniski slimi (nerēķinot akūtās saslimšanas). Katrs sestais būtu hroniski slims? Vienkārši tas nav iespējams (un es ļoti ceru, ka tā nav, ka cilvēki ir veselīgāki un daba neizspēlē ar viņiem ļaunu joku). Es tikai par statistiku , par to, kādus skaitļus lasām un tad salīdzinu ar datiem par mūsu demogrāfiju.
1.marts, 5:18 Atbildēt
AApmierinātais
Ja tu tici valdībai un saeimai ar CSP priekšgalā, nu tad man tevis žēl, raksta autore izklāsta reālo situāciju par kuru statistikas pārvaldei nu kur nu vēl valdībai un saeimai nav ne jausmas, tāpat kā nav ne jausmas ka 28. gados Latviju ir atstājuši 800 000 pilsoņu un turpina to atstāt.
1.marts, 9:02 Atbildēt
ZZane
Kā gan cilvēks var zināt, ka viņam ir "reta" slimība? Nav jau tādas datu publiska bāzes, ur var ieiet un paskatīties, cik vēl tādu slimnieku LV ir...
1.marts, 8:48 Atbildēt
DDakterīts
Ja zini savu diagnozi, pēc numura vai nosaukuma to var atrast ORPHA.NET datu bāzē un pārliecināties - ir reta vai nav. Citus cilvēkus var meklēt caur pacientu biedrībām, jo savādāk sapazīstināt datu aizsardzības ierobežojumu dēļ viņus nav iespējams.
1.marts, 12:38 Atbildēt