TOP 5 zāļu tējas klepus un saaukstēšanās sezonā

© Pixabay

Drēgnais un mitrais laiks ir ne tikai nopietns pārbaudījums mūsu imunitātei, bet arī daudz biežāk liek meklēt dabas līdzekļus, piemēram, zāļu tējas, kas palīdz cīnīties ar klepu un saaukstēšanos. Kuras no tējām ir visefektīvākās, kā izvēlēties sev piemērotāko un kā to pareizi lietot, ar ieteikumiem dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Zāļu tējas ir efektīvs līdzeklis imunitātes uzturēšanai un arī saaukstēšanās simptomu novēršanai. Tādēļ tās ir ieteicams izvēlēties kā iedarbīgu palīglīdzekli veselības uzturēšanai ikdienā un saaukstēšanās gadījumos, norāda farmaceite. Lai būtu vieglāk izvēlēties piemērotāko, Z. Ozoliņa iesaka piecas efektīvākās zāļu tējas pret klepu un saaukstēšanos.

Ar piparmētru tēju vien var būt par maz

Farmaceite atzīst, ka tēja daudziem no mums ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa un tāpēc bieži gadījumos, kad saskaramies ar saaukstēšanos, mēs ķeramies pie “pārbaudītām vērtībām”, kas vairumā gadījumu nedod gaidīto efektu, jo melnā tēja nebūs pati piemērotākā izvēle, lai efektīvi cīnītos ar klepu vai saaukstēšanos.

Sezonas tēju TOP 5

Ingvera sakne - šai tējai piemīt antioksidanta, antibakteriālas un klepus mazinošas īpašības saaukstēšanās gadījumā, kā arī pretiekaisuma un sāpju mazinošas īpašības. Ingvera aktīvās vielas saglabājas pat tad, kad sakne ir pārstrādāta. Dziedinošās devas var iegūt pat no 1 cm gara sakneņa, sagriežot vai sakapājot. Ir svarīgi izmantot svaigu ingveru.

Mežrozīšu augļu tēja - augstais C vitamīna saturs ir pamats pretinfekciju un saaukstēšanās slimību profilaktiskajam pielietojumam. Šī tēja uzlabo pašsajūtu un paātrina atveseļošanos. Ieteicamā dienas deva ir 6g.

Islandes ķērpju tēja - palīdzēs sausa klepus gadījumā. Tas nomierina rīkles gļotādu un atvieglo nepatīkamās sajūtas kaklā, kā arī stiprina dabiskās organisma aizsargspējas. Pārdozējot šo drogu, var rasties caureja, kas samazināsies, no organisma izvadoties aktīvajām vielām.

Ceļteku tēja - šo tēju lieto lai ārstētu drudzi un elpošanas ceļu infekcijas. Lapu droga ietilpst dažādu zāļu tēju sastāvā, kuras lieto kā atkrēpošanas veicinošo līdzekli, kā arī labvēlīgi ietekmē gludās muskulatūras tonusu un asins recēšanu.

Liepziedu tēja - ieteicams lietot, lai stiprinātu imunitāti un organisma dabiskās aizsargspējas saaukstēšanās un gripas gadījumā. Šo drogu var lietot gan iesnu, gan klepus gadījumā. Liepu ziediem piemīt sviedrējošas un baktericīdas īpašības. Ieteicamā dienas deva 2 - 4 g.

Lietojiet tējas pareizi!

Lai tēju iedarbība būtu efektīvāka, ir jāievēro to lietošanas pamatprincipi. Iegādājoties tēju aptiekā, uz tās iepakojuma būs norādīts ieteicamās devas un lietošanas ilgums. Dažas zāļu tējas ieteicams lietot tieši vakaros pirms miega, piemēram, baldriāna vai melisas tējas.

Tāpat jāņem vērā, ka ēteriskās eļļas saturošās tējas, lietojot ik dienas, nevajadzētu lietot ilgāk par divām nedēļām. Tādas ir, piemēram, pelašķu un vīgriežu tējas.

Ja šaubāties, kādu zāļu tēju izvēlēties, labs risinājums ir aptiekās pieejamie gatavie zāļu tēju maisījumi, piemēram, tējas imunitātei, pret klepu, plaušu veselībai. Tāpat nekautrējieties jautāt farmaceitam, lai saņemtu ieteikumus, kādas zāļu tējas būs piemērotas tieši Jums.

Veselība

Jauns pētījums ir apstiprinājis, ka dzimumorgānu herpes ir visizplatītākā seksuāli transmisīvā slimība (STS) pasaulē, kas nav ārstējama un pavada saslimušo visa atlikušā mūža garumā, vēsta “The Science Alert”.

Svarīgākais