Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz Gštādes "Grand Slam" ceturtdaļfinālu

Šodien FIVB Gštādes "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālu sasniedza Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kas divos setos apspēlēja austriešus Hūberu un Seidlu.

Grupu turnīrā Samoilovs un Šmēdiņš demonstrēja pārliecinošu sniegumu, uzvarot visās trijās spēlēs, turklāt nezaudējot ne seta. Neviena no grupu turnīra spēlēm ar Latvijas vadošā dueta dalību neilga vairāk par 37 minūtēm. Vispirms ar 2-0 (21:21, 21:17) tika pieveikti argentīnieši Mehameds/Azads, bet tam sekoja uzvaras pār diviem nīderlandiešu pāriem – Spijkersu un Varenhorstu ar 2-0 (21:15, 21:17) un Numerdoru un Šuilu ar 2-0 (21:18, 21:16).

Uzvara grupā ar trešo numuru izliktajiem Samoilovam un Šmēdiņam ļāva automātiski kvalificēties izslēgšanas turnīra otrajai kārtai. Tur mūsējo pretinieki bija austrieši Hūbers un Seidls, kuri izlikti ar 17.numuru. Apakšgrupā austrieši uzvarēja divās spēlēs no trim, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā viegli ar 2-0 (21:15, 21:14) pieveica Čīles duetu Grimalts/Grimalts (28.).

Cīņā pret austriešiem Samoilovam un Šmēdiņam nācās sīksti pacīkstēties, lai uzvarētu pirmo setu, taču ar uzdevumu mūsējie tika galā, uzvarot spraigā galotnē ar 22:20. Otrajā setā austriešu pretestība jau bija salauzta – pārliecinoša uzvara ar 21:12, un visā spēlē ar 2-0. Zīmīgi, ka spēle atkal neilga vairāk par 37 minūtēm (tieši 37).

Ceturtdaļfinālā Samoilova/Šmēdiņa pretinieki būs ar sesto numuru izlikto amerikāņi Gibs/Patersons, kuri šodien ar 2-0 (21:16, 21:10) sakāva brazīliešus Alisonu un Emanuelu (5.). Spēle pret amerikāņiem plkst. 14:00 pirmajā kortā.