Samoilovam / Sorokinam Klāgenfurtes ''Grand Slam'' trešā uzvara un pirmā vieta grupā

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins ar trim uzvarām noslēguši Klāgenfurtes (Austrija) FIVB ''Grand Slam'' sērijas pamatturnīra apakšgrupas spēles. Pēdējā spēlē latvieši ar 2:0 pārspēja Vācijas duetu Erdmanu / Matīšaku.

Jau ziņojām, ka pamatturnīra sacensības Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins iesāka vareni. Pirmajā spēlē Latvijas duets ar 2:0 pieveica mājiniekus Hupferu / Šrofengeru, bet otrajā spēlē Latvijas duets ar 2:1 pieveica spēcīgos brazīliešus Marsio Araujo / Rikardo.

Pirmā seta sākumā spēle ritēja punkts punktā, bet pateicoties diviem Sorokina blokiem latvieši pirmo reizi ieguva trīs punktu pārsvaru - 6:3. Mača turpinājumā latvieši savu pārsvaru veiksmīgi noturēja, un tuvāk par trim punktiem vāciešus nepielaida. Tuvojoties seta izskaņai Latvijas duets savu pārsvaru palielināja līdz sešiem punktiem (17:11). Savu pārsvaru beigās latvieši pat palielināja, uzvarot pirmo setu ar 21:13.

Otrā seta sākumā vācieši ieguva divu punktu pārsvaru, tomēr Samoilovs / Sorokins rezultātu ātri izlīdzināja. Pateicoties Erdmana blokam un Samoilova kļūdai uzbrukumā tehniskajā pārtraukumā komandas devās pie Vācijas dueta trīs punktu handikapa - 12:9. Latviešiem rezultāta starpību drīz vien izdevās izlīdzināt (14:14). Pateicoties Erdmana kļūdai un Sorokina veiksmīgāk darbībām blokā Latvijas duets ieguva jau trīs punktu pārsvaru - 17:14. Seta izskaņu latvieši aizvadīja pārliecinoši, uzvarot otro setu ar 21:16.

P apakšgrupas spēles Latvijas duets noslēdza ar trim uzvarām trīs spēlēs, tādējādi uzreiz nodrošinot vietu astotdaļfinālā. Pretiniekus latvieši uzzinās šovakar, bet spēli aizvadīs rīt.