Sestdiena, 18.maijs

redeem Ēriks, Inese, Inesis

arrow_right_alt Sports \ Vieglatlētika

Smukulim "Tour de France" trešajā posmā 190.vieta,uzvar austrālietis Džeranss

Leģendārā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" trešajā posmā uzvaru izcīnīja Austrālijas pārstāvis Saimons Džeranss. Vienīgajam Latvijas pārstāvim Gatim Smukulim šodien 190.vieta, no līdera atpaliekot vairāk kā deviņas minūtes.

Šodien sacensību dalībniekiem bija jāpārvar 146 kilometrus garš posms no Ajačo līdz Salvi un, līdzīgi kā vakar, riteņbraucējus sagaidīja četri nelieli kāpumi.

Geranss finišēja gandrīz 90 sportistu lielas grupas galvgalī, apsteidzot slovāku Peteru Saganu, spāni Hosē Hoakinu Rohasu un poli Mihalu Kvjatkovski. Kopvērtējuma līderis Jans Bakelants šodien ieņēma 19.vietu, tomēr saglabāja vadību kopvērtējumā.

Tikai vienu sekundi no kopvērtējuma līdera Bakelanta atpaliek vairāk kā 70 riteņbraucēju, tostarp divreiz otrajā vietā finišējušais Sagans, Kadels Evanss, Kristofers Frūms, Smukuļa pārstāvētās komanda "Katusha" līderis Rodrigezs un daudzi citi augstas klases riteņbraucēji.

Gatis Smukulis pēc šodienas sacīkstes kopvērtējumā noslīdējis uz 118.vietu, no līdera atpaliekot jau nepilnas 15 minūtes. Nākamais posms sacensību dalībniekiem būs jāveic jau rīt, kad riteņbraucējus sagaida 25 kilometrus garais posms ar atsevišķi startu Nicas apkārtnē.