Viginss pārraksta vēsturi: triumfs Londonā un "Tour de France"

Britu riteņbraucējs Bredlijs Viginss 1. augustā kļuva par pirmo sportistu vēsturē, kuram vienā gadā izdevies uzvarēt "Tour de France" un Olimpiskajās spēlēs

Britu riteņbraucējs Bredlijs Viginss trešdien, 1. augustā, uzvarēja Londonas Olimpisko spēļu braucienā ar atsevišķu startu, 44 kilometru distanci veicot 50:39,54 minūtēs. Viginss šogad triumfēja pasaules prestižākajā daudzdienu velobraucienā "Tour De France", pāris nedēļas vēlāk kļūstot par pirmo sportistu, kuram vienā gadā izdevies uzvarēt divās prestižākajās sacensībās.

Ārmstronga atved desmito zelta medaļu ASV

Amerikāņu riteņbraucēja Kristīna Ārmstronga sieviešu konkurencē, 29 kilometrus garo distanci veicot 37:34,82 minūtēs. Pirms 22 mēnešiem sportistei piedzima meita, taču Ārmstronga spēja sekmīgi atgriezties augstākā līmeņa sportā.

Tuvāko sekotāju, vācieti Judīti Arntu, amerikāniete apsteidza par 15,5 sekundēm. Trešajā vietā finišēja Krievijas sportiste Olga Zabeļinskaja (viņai bija bronza arī grupas braucienā), Olimpiskajā sešniekā iebraucot arī Jaunzēlandes, Kanādas un Lielbritanijas riteņbraucējām.

Ārmstronga triumfēja arī 2008. gadā Pekinā, četrus gadus vēlāk pievienojot otro Olimpisko titulu. Starplaikā riteņbraucējai piedzima meita. Jāpiebilst, ka Ārmstronga ir 38 gadus veca, bet sudraba medaļniecei Arntai ir 36 gadi.

Pēc pirmajām četrām sacensību dienām ASV sportistu rēķinā bija 23 medaļas, tai skaitā 9 zelta godalgas. Ārmstrongas panākums palielinājis iegūto zelta medaļu skaitu līdz desmit.