Otrdiena, 6.jūnijs

redeem Ardis, Ingrīda

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports \ Vieglatlētika

Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione maratonā saņēmusi četru gadu diskvalifikāciju

© AFP/ SCANPIX

2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione maratona skrējienā Džemima Sumgonga no Kenijas saņēmusi četru gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu.

Kā tika paziņots aprīlī, Sumgongas organismā ārpus sacensībām veiktās analīzēs konstatētas eritropoetīna jeb EPO pēdas. Savukārt tagad par diskvalifikāciju paziņojusi Kenijas Antidopinga aģentūra. Sumgongai pozitīvas bija 28. februārī veiktas analīzes. Pēc tam viņa atteicās veikt B proves pārbaudi.

Skrējēja sūdzējās, ka pozitīvas analīzes viņai bijušas pēc ārstēšanās slimnīcā no ārpusdzemdes grūtniecības, tomēr antidopinga aģentūra atteicās šos argumentus ņemt vērā, jo Sumgonga nespēja uzrādīt dokumentus par slimnīcas apmeklējumiem.

Pērn augustā kenijiete olimpiskajās spēlēs triumfēja ar rezultātu divas stundas, 24 minūtes un četras sekundes, kļūstot par pirmo savas valsts sportisti, kas ieguvusi šo titulu.

AFP/ SCANPIX

Kenija ir spēcīgākā valsts pasaulē garo un vidējo distanču skriešanā un tās sportisti triumfēja 2015. gada pasaules vieglatlētikas čempionāta medaļu ieskaitē. Tomēr šīs valsts sportisti regulāri saskārušies ar dopinga problēmām un pirms pāris gadiem tika diskvalificēta arī trīskārtējā Bostonas maratona uzvarētāja Ritu Jepto, kuras organismā arī tika konstatēts EPO.

Pērn Londonas olimpisko spēļu sieviešu maratona distancē labākā no Latvijas sportistēm bija 12. vietu izcīnījusī pieredzējušā Jeļena Prokopčuka.