Vlasiča Zagrebā pārlec 2.08 metrus

© AFP

Pasaules čempione augstlēkšanā horvātiete Blanka Vlasiča IAAF "Grand Prix" sacensībās Zagrebā (Horvātija) šovakar pārlēca 2.08 metrus, sasniedzot sezonas labāko rezultātu un personisko rekordu.

Vlasičas Zagrebā sasniegtais rezultāts tikai par centimetru atpaliek no bulgārietes Stefkas Kostadinovas 1987. gadā sasniegtā pasaules rekorda. Turklāt Vlasiča, 2.08 metrus, tāpat kā visus augstumus līdz tam (1.90, 1.94, 2.00, 2.05) pārlēca ar pirmo mēģinājumu. Horvātijas vieglatlēte kārtējo reizi mēģināja sasniegt arī pasaules rekordu, taču visi lēcieni 2.10 metru augstumā bija neveiksmīgi. Otro un trešo vietu augstlēkšanā, krietni atpaliekot no Vlasičas, ieņēma krievietes Anna Čičerova un Svetlana Škoļina – abas pārlēca 1.94 metrus.

Zagrebā tika sasniegti vēl vairāki lieliski rezultāti. Lodes grūšanā vīriešiem sezonas labāko rezultātu un sacensību rekordu sasniedza pasaules čempions amerikānis Kristians Kantvels, lodi aizgrūžot 22.16 metrus tālu un cīņā par uzvaru pārspējot olimpisko čempionu poli Tomašu Majevski (21.47).

Vesera mešanā arī ar jaunu sezonas labāko rezultātu un sacensību rekordu triumfēja slovēnis Primožs Kozmušs– 81.77 metri. Otro vietu izcīnīja Kristians Parss (79.18), trešo – krievs Aleksejs Zagornijs (78.88).

Savukārt 100 metru skrējienā kungiem dubultuzvaru svinēja amerikāņi Darviss Patons un Maikls Rodžers. Patons finišēja pēc 9.94 sekundēm, sasniedzot sacensību rekordu, bet Rodžers no viņa atpalika par 0.03 sekundēm. Trešo vietu ar 10.04 sekundēm ieņēma jamaikietis Nesta Kārters.