"Ventspils" futbolisti šovasar vienīgi pieklauvēja pie UE-FA Čempionu līgas durvīm un pavēra nelielu spraugu, pa kuru tika izbīdīta dāvana divu miljonu eiro apmērā, taču šajā superklubu mielastā netika.
Latvijas spēcīgākajam futbola klubam pēc zaudējuma ar 0:3 savā laukumā Šveices čempionam "Zurich" atbildes mačs faktiski kļuvis par formalitāti. Tomēr ventspilniekiem šī Eirokausu sezona vēl nav pat pusceļā, un viņiem jāsāk nopietni gatavoties Eiropas līgas sešiem mačiem.
Kļūdījās tie, kuri iepriekš spēlēja lieliski
Ja komandā svarīgas spēles priekšvakarā vai, precīzāk sakot, iepriekšējā nedēļā atnāk jauns galvenais treneris, parasti iespējams panākt divus efektus. Pirmais – visi futbolisti, satraukušies par savu vietu sastāvā un iedomājušies par jaunajām iespējām, grib atnācējam sevi parādīt no labākās puses un gatavi uzlēkt augstāk par galvu. Otrais – lai arī kāda ir spēlētāju reakcija (pozitīva vai negatīva) uz pēkšņām pārmaiņām komandas vadībā, jaunais treneris neilgā laika posmā nepaspēj ieviest savas idejas, un tiek piedzīvots zaudējums. Trešdien "Skonto" stadionā ventspilnieku izpildījumā diemžēl varēja redzēt otro efektu.
Itālijas futbola speciālists Nuncio Dzavetjēri četras dienas pirms mača pret šveiciešiem nedaudz paspēlējās ar "Ventspils" pamatsastāvu "LMT virslīgas" spēlē pret "Jūrmalu–VV", tomēr nolēma uzticēties šīs sezonas Čempionu līgā pārbaudītām vērtībām. Nosacīti par jaunpienācēju pamatsastāvā varēja uzskatīt vienīgi kamerūnieti Žanu Polu Ndžumeku Ndeki, kuru Dzavetjēri priekštecis Romans Grigorčuks parasti turēja rezervē. Šīs izmaiņas notika piespiedu kārtā, jo Grigorčuka aizsardzības centra balsts Saša Cilinšeks visu nedēļu pirms spēles esot bažījies par savainojumu. Tiesa, viņš iznāca laukumā uz maiņu, un traumas sekas nebija manāmas. Iespējams, ventspilnieku aizsardzībai tiešām ļoti pietrūka Cilinšeka kūsājošās enerģijas, ar kādu viņš allaž metas gaisa divcīņās un steidz labot partneru kļūdas. Ndeki savā zonā spēlēja labi, bet Igora Cigirlaša un Andreja Pavlova kļūmes tomēr neizlaboja. Tieši šos divus futbolistus daudzi pasludināja par zaudējuma galvenajiem grēkāžiem. Jā, uz Cigirlaša sirdsapziņas gūlās pirmie ielaistie vārti, bet Pavlovs varēja daudz labāk spēlēt otro un trešo vārtu zaudējumā. Bet nevajadzētu aizmirst, ka šie divi futbolisti bija vieni no varenākajiem kalējiem BA-TE uzvaras smēdē – Cigirlašs pat guva vārtus Borisovā, bet Pavlovs pārliecinoši "aplasīja" bumbas soda laukumā. Likteņa ironija, ka šovasar mūsu futbola klubu skrējienu Eirokausos atkal apturēja vārtsargu kļūdas: tā tas bija "Liepājas metalurgam" un Viktoram Spolem, "Skonto" un Germanam Māliņam, tā tas notika "Ventspilij" un Pavlovam.
Cits jautājums, – vai Cigirlašu, kurš kopš seniem laikiem spēlē vidējā līnijā, vajadzēja likt aizsardzības kreisajā malā, kur viņu saplosīja Šveices izlases pussargs Johans Fonlantens (pirmajās 15 minūtēs viņam bija trīs momenti, no kuriem viens beidzās rezultatīvi). Cigirlašs spēlēja šajā pozīcijā arī pret baltkrieviem, taču Grigorčuks par to izšķīrās pēc ļoti ilgām pārdomām, kas beidzās vienīgi pirmā puslaika vidū pirmajā mačā pret BA-TE, kad treneris moldāvu pussargu pārbīdīja uz aizsardzību. Dzavetjēri paņēma špikeri ar Grigorčuka sastāvu un automātiski to norakstīja, sīki neiedziļinoties pretinieku niansēs.
Visu rakstu lasiet 25. augusta izdevumā.