Liepāja noformē zeltu

© Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze

Liepājas metalurga futbolisti pēc trīs gadu pārtraukuma atkal kļuvuši par Latvijas čempioniem. Vakar viņi cīnījās neizšķirti 1:1 ar līdzšinējo čempionvienību Ventspili un vienu kārtu pirms turnīra beigām nodrošināja zelta godalgas.

Ventspils treneri, turot prātā ceturtdien Lisabonā paredzēto spēli pret Sporting, vakar sūtīja laukumā otro sastāvu. Proti, no nesenā pamatsastāva mačā pret portugāļiem vakar spēli iesāka tikai divi spēlētāji: Mihadjuks un Butriks. Tā jau nu nebija, ka ventspilniekiem šī spēle neko neizšķīra, jo zaudējuma gadījumā viņiem draudēja palikšana trešajā vietā. Uzvara gan saglabātu teorētiskas izredzes uz zeltu, taču tikai retais ticēja, ka pēdējā kārtā Liepājas metalurgs varētu zaudēt pastarītei Daugavai.

Liepājā bija gatavojušies uz nezaudēšanu Ventspilij, kas ļautu jau vakar līksmot par LMT virslīgas zeltu, – skatītājiem tika dalīti karodziņi, un tribīnēs virmoja pacilāta gaisotne. Tomēr Ventspils tuvākie rezervisti negrasījās kļūt par goda viesiem uzvaras svētkos un, izturējuši mājinieku nelielu spiedienu, 17. minūtē sāpīgi iekoda. Pēc Butrika izpildītā soda sitiena bumba trāpīja pa liepājnieku pašķīdušo sieniņu un nodevīgi ielidoja no vārtsarga Spoles pretējā stūrī – 0:1. Puslaika otrajā pusē liepājnieki uzbruka vairāk, sevišķi aktīvs bija talantīgais Rakels, taču bumba parasti lidoja garām viesu vārtiem.

Otro puslaiku liepājnieki iesāka azartiski, taču viņu sparu apturēja Prohorenkova trauma – sitot pa vārtiem, viņš trāpīja viesu aizsargam un no laukuma tika aizvests uz slimnīcu. Izskatījās, ka šis negadījums pamatīgi šokēja Liepājas futbolistus, jo viņu uzbrukumi noplaka. Grebis pāris reizes uzsita ar galvu, bet intriģējošākā gaisa divcīņa izraisījās 77. minūtē, kad tiesnesis Andrejs Sipailo fiksēja Ventspils aizsargam Solovjovam spēli ar roku savā soda laukumā. Par spīti ventspilnieku protestiem, tika piešķirts 11 metru soda sitiens, kuru pārliecinoši realizēja Grebis – 1:1. "Neatklāšu noslēpumu, kā es izpildu 11 metru soda sitienus," šķelmīgi pēc mača noteica Grebis, kurš šosezon precīzi sitis visas pendeles. "Ar šo sitienu it kā izlaboju savu nelaimīgo kļūdu, kad pirmajā puslaikā bumba sieniņā trāpīja man pa roku un ielidoja mūsu vārtos."

Atlikušajā laikā, tostarp 11 pieliktajās papildminūtēs (Prohorenkova traumas dēļ), ventspilnieki drudžaini mēģināja izraut uzvaru, taču arī ceturtajā mačā viņiem šosezon neizdevās uzvarēt liepājniekus. "Pirmā doma, kas ienāk prātā par šo maču, ir par to puisi, ar ko notika nelaime," Ventspils galvenais treneris Nuncio Dzavetjēri savu pēcspēles uzrunu sāka ar Prohorenkova smago traumu. "Otra doma – par mūsu līdzjutējiem, kuri bija vienkārši lieliski. Gribu pateikties arī saviem futbolistiem par šo maču un apsveikt Liepājas metalurgu, kas pelnīti uzvarēja šajā čempionātā. Šajā mačā mēs varbūt bijām cienīgi uzvarēt, bet uzskatu, ka rezultāts bija taisnīgs."

Liepājas metalurga galvenais treneris Rūdigers Abramčiks solīja nosvinēt šo uzvaru ar sava dzimtā Vācijas reģiona raksturīgo alus dzeršanu: "Visu gadu mēs sūri strādājām, un ir patīkami, ka vienu kārtu pirms beigām kļuvām par čempioniem. Godīgi sakot, pretinieku sastāvs šodien bija negaidīts un sākumā bija grūti iejusties spēlē. Pārtraukumā man nācās kļūt nedaudz skaļākam, jo nepatika, kā mēs spēlējām pirmajā puslaikā. Mums nedaudz paveicās ar 11 metru soda sitienu – nevaru simtprocentīgi pateikt, vai tas bija vai nē, bet vajadzīgais rezultāts tika sasniegts. Esmu laimīgs, ka esam šosezon sasnieguši savu mērķi. Sezonas laikā mums nācās šķirties no dažiem spēlētājiem, un vēlos pateikties tiem futbolistiem, kas viņus aizstāja un strauji progresēja.

***

LMT VIRSLĪGA

35. kārta

Liepājas metalurgs un Ventspils 1:1 (0:1)

Butriks (17.) 0:1, Grebis (78. no 11 m) 1:1

Brīdināti: Zirnis, Aleksejevs, Rafaļskis, Spole, Kirhners (visi Liepājas metalurgs), Lazdiņš, Butriks, Smirnovs (visi Ventspils)

Tiesnesis: Andrejs Sipailo

3500 skatītāju

Skonto un Daugava 7:0 (1:0)

Žuniors (20.) 1:0, Perepļotkins (47.) 2:0, Kozlovs (52.) 3:0, Žuniors (54.) 4:0, Kozlovs (56.) 5:0, Kozlovs (77.) 6:0, Žuniors (90.) 7:0

Tiesnesis: Vadims Čerņikovs

100 skatītāju

Jūrmala-VV un Blāzma 0:2 (0:1)

Rečickis (39.) 0:1, Borisovs (74.) 0:2

Ivanovs (Blāzma) 34. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu

Brīdināti: Biezais, Gugunašvili, Siņicins, Macions (visi Jūrmala-VV), Rancāns, Borisovs, Bogdaškins (visi Blāzma)

Noraidīti: Biezais (Jūrmala-VV) 37., Bogdaškins (Blāzma) 87.

* Dinaburg tika izslēgts no LMT virslīgas

Rezultatīvākie spēlētāji: Kristaps Grebis (Liepājas metalurgs) – 28, Vits Rimkus (Ventspils) – 17, Ģirts Karlsons (Liepājas metalurgs), Jurģis Kalns (Jūrmala-VV) – 15.

Atlikušās spēles: 8. novembrī Tranzīts un Jūrmala-VV, Daugava un Liepājas metalurgs, Skonto un Olimps/RFS.