Grieķijā kluba īpašnieks pēc neieskaitītiem vārtiem pie tiesneša dodas ar ieroci
 
©AP/Scanpix

Grieķijas spēcīgākās futbola līgas duelī starp Saloniku PAOK un Atēnu AEK laukuma saimniekiem 89. minūtē aizmugures dēļ netika ieskaitīti gūtie vārti, kā dēļ laukumā devies PAOK īpašnieks Ivans Savidis, pie kura atradies arī šaujamierocis. Spēle netika pabeigta.

Mačam starp PAOK un AEK bija liela nozīme - laukuma saimnieki, kuri atrodas trešajā vietā, uzvaras gadījumā nonāktu tikai divu punktu attālumā no līderes AEK. Uz tablo bija bezvārtu neizšķirts, līdz 89. minūtē mājiniekiem izdevās gūt vārtus, tomēr arbitrs lēma par aizmuguri un rezultāts nemainījās.

Šāds lēmums neapmierināja PAOK īpašnieku Ivanu Savidi, kurš pirms spēles beigām devās laukumā, pavēlēja savai komandai doties uz ģērbtuvēm, bet pats ar ap vidukli piestiprinātu ieroci devās aprunāties ar tiesnesi. Tomēr miesassargi neļāva viņam sasniegt nosprausto mērķi.

Baidoties par savu drošību, laukumu nekavējoties pameta arī AEK futbolisti, kuri pēcāk neatgriezās. Pēc divām stundām tika lemts par mača atcelšanu. FIFA norādījusi, ka ir lietas kursā par notikušo un stingri nosoda šādus gājienus, tomēr lēmumi atrodas Grieķijas Futbola federācijas pārziņā.

Grieķijas Kultūras un sporta ministrs Georgs Vasiliadis sacīja, ka šāda situācija jānovērtē ar stingriem lēmumiem. Savidis, kurš ir viens no Grieķijas bagātākajiem cilvēkiem, dzimis Gruzijā un strādājis Krievijas parlamentā.

Šodien sporta ministrs Vasiliadis norādīja, ka pēc tikšanās ar premjeru pieņemts lēmums uz nenoteiktu laiku apturēt Grieķijas čempionātu. Komandas laukumā varēs atgriezties tikai tad, kad būs pieņemts jauns noteikumu projekts. Tikmēr Grieķijas policija izdevusi Savida aresta orderi.