Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Sports \ Futbols

Brazīlijas futbola zvaigzne Robinju notiesāts par izvarošanu uz 9 gadiem cietumā

© Scanpix

Bijušais „AC Milan”, Madrides „Real” un Mančestras „City” uzbrucējs Robinju pēc Milānas tiesas lēmuma kopā ar piecām citām personām atzīts par vainīgu grupveida izvarošanā 2013. gadā Milānā. Viņam piespriests deviņu gadu cietumsods, kas gan vēl noteikti tiks pārsūdzēts, un līdz apelācijas izskatīšanai Robinju cietumā vēl nebūs jādodas.

Šobrīd 33 gadus vecais Robinju nozieguma izdarīšanas brīdī pārstāvēja slaveno Itālijas klubu „Milan”. Viņš ticis apsūdzēts par 22 gadus vecas sievietes grupveida izvarošanu kādā Milānas klubā 2013. gada 22. janvārī. Piecas dienas vēlāk viņš devās uz maiņu laukumā A Sērijas spēlē pret „Atalanta”.

Milānas tiesa paziņojusi savu lēmumu Robinju tiesas prāvā, atzīstot viņu par vainīgu un piespriežot deviņu gadu cietumsodu. Itālijas tiesu sistēma gan paredz, ka pirms došanās cietumā Robinju vēl ir iespējams pārsūdzēt lēmumu, kas, visticamāk, arī tiks darīts, un līdz apelācijas izskatīšanai viņš cietumā varēs vēl nedoties. Milānas tiesas piespriestais sods nav nosacīts, līdz ar to viņam draud reāls cietumsods.

Robinju futbolista karjeras labākie gadi ir tālu pagātnē, taču viņš joprojām ir aktīvs futbolists, pārstāvot Brazīlijas klubu „Atletico Mineiro”. Šī gada janvārī viņš arī bija izsaukts uz Brazīlijas izlasi un piedalījās pārbaudes spēlē pret Kolumbiju, kas gan ir viņa vienīgais izsaukums pēdējo divu gadu laikā.

Robinju Brazīlijas izlasē aizvadījis 100 spēles un guvis 28 vārtus, bet savās leģionāra gaitās Eiropā pārstāvējis tādus grandus kā Madrides „Real”, Mančestras „City” un jau pieminēto „Milan”. Robinju divreiz triumfējis Konfederāciju kausā, divreiz kļuvis par Spānijas čempionu un vienreiz par Itālijas čempionu, kā arī 2007. gadā tika atzīts par „Copa America” labāko futbolistu. Viņa pāreja no "Real" uz "City" 2008. gadā tika realizēta par 42 miljoniem eiro.

Robinju pret sevi vērstajās apsūdzībās vainu nav atzinis.