Latvijas U18 izlase cīnīsies par Eiropas bronzu

© Romāns Kokšarovs

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase sestdien, 27. jūlijā, zaudēja Horvātijas izlasei ar rezultātu 68:72 un ceturto reizi vēsturē spēlēs par Eiropas čempionāta bronzas medaļām. Latvijas pretinieki tiks noskaidroti Turcijas un Spānijas izlašu cīņā. Spēle par trešo vietu risināsies 28. jūlijā plkst. 18:30 Rīgas arēnā.

Eiropas pusfinālos deviņu vasaru laikā spēlējušas astoņas Latvijas izlases (bilance 1-7). Sieviešu valstsvienība 2007. gadā Itālijā zaudēja Krievijai un finišēja ceturtajā vietā. Latvijas U20 sieviešu izlase pusfināla barjeru nepārvarēja 2005., 2009. un 2010. gadā, bet U18 juniori neveiksmes piedzīvoja 2007. un 2010. gadā.

Savu spēli uzbrukumā no pirmajām epizodēm rādīja Anžejs Pasečņiks, nodemonstrējot plašo prasmju loku. Atlēkušā bumba un divi punkti uzbrukumā, tālmetiens, daudzveidīga spēle soda laukumā – deviņi centra spēlētāja punkti izvirzīja Latviju vadībā, brīžiem ļaujot sarkanbaltsarkanajiem iegūt piecu punktu pārsvaru. Vadību noturēt palīdzēja horvātu kļūdas un latviešu gūtie punkti ātrajos uzbrukumos. Vienā no epizodēm Dāvis Geks izcīnīja atlēkušo bumbu aizsardzībā cīņā ar pretinieku centru Arapoviču, citā saņēma bumbu no Kristapa Gludīša un noslēdza ātro uzbrukumu – 23:18.

Nākamajai ceturdaļai asumu piešķīla Ivars Žvīgurs, veicot rezultatīvus reidus Horvātijas soda laukumā un vienu no mēģinājumiem pabeidzot ar efektīgu bumbas triecienu grozā no augšas – 27:20. Uzdevumu augstumos bija arī garie spēlētāji, apdraudot pretiniekus gan soda laukumā, gan perimetrā. Spēka uzbrucēja Rolanda Šmita otrais tālmetiens palielināja pārsvaru līdz divpadsmit punktiem – 34:22. Ceturtdaļas otrajā pusē Latvijas uzbrukums uz divarpus minūtēm apstājās, bet horvātu garie uzbrucēji Mazalins un Karlo Žgaņecs tika pie soda metieniem, samazinot starpību līdz septiņiem punktiem. Viņu atspēlēšanos pārtrauca Pasečņika četru punktu sērija ar Pļavnieka soda metienu vidū – 39:27.

Puslaika pārtraukums nāca par labu horvātiem, kuri aizsardzībā spēlēja ar divkāršu sparu, ilgākā laika posmā atļaujot Latvijai gūt tikai vienu grozu no spēles. Sarkanbaltsarkanajiem trešajā ceturtdaļā gandrīz nebija atkārtotu uzbrukuma iespēju, jo visas bumbas savā laukuma pusē savāca sāncenši. Šmita rezultatīvā piespēle Porziņģim un kārtējais Žvīgura garāmgājiens deva tikai īsu atelpu, kurai sekoja 3:12 izrāviens pretinieku izpildījumā. Tā vidū nesportisko un vienlaikus piekto personisko piezīmi saņēma Kristaps Porziņģis. Lai gan Marinelli un Žgaņecs pamanījās iemest vien divus no pieciem soda metieniem, nākamajās minūtēs horvāti rezultatīvi noslēdza trīs uzbrukumus, tikpat reižu izvirzoties vadībā – 48:50.

Trīsdesmit otrās minūtes vidū Bošņaks panāca sešu punktu pārsvaru – 48:54, liekot Nikolajam Mazuram pieprasīt minūtes pārtraukumu. Nākamajā pusotrā minūtē horvāti rezultatīvi pabeidza vēl divus uzbrukumus, kamēr Latvijas rindās valdīja apjukums – 48:58. Pēc brīža ar piecām piezīmēm laukumu atstāja Čoričs, uz piektā pārkāpuma robežas spēlēja Arapovičs un Mazalins, taču dažās situācijās apšaubāmi tika nosvilpta bumbas kontrole. Trīsdesmit piektajā minūtē Žgaņecs panāca nepatīkamo mīnus divpadsmit – 48:60.

Latvijas pretuzbrukumu sāka Šmita tālmetiens un Geka ātrais uzbrukums, īsā brīdī atspēlējot piecus punktus – 53:60. Gabričs atbildēja ar grūtu tālmetienu no kreisās malas, tomēr sāncenšu aizsardzību frontālā uzbrukumā nekavējoties uzlauza Žvīgurs – 55:63. Nākamajā mēģinājumā Ivars savu gājienu atkārtoja, bet Pasečņiks pārķēra bumbu un, tikdams kavēts, iemeta abus soda metienus – 59:65. Žvīgurs trešo reizi pēc kārtas saraustīja horvātu aizsardzību, samazinot starpību līdz četriem punktiem, bet Geks iemeta abus sodus – 63:65.

Ceturtais Žvīgura reids vēlreiz ļāva pietuvoties divu punktu attālumā, taču horvāti strīdīgā situācijā iemeta tālmetienu – 65:70. Gludīša trīspunktnieks atjaunoja cerības, tomēr nākamā bumbas kontrole beidzās ar neprecīzu metienu – Žvīgurs atspēlēja perimetrā Gludītim. Nācās pārkāpt noteikumus un Marinelli roka nenodrebēja – 68:72.