Latvija ar trim medaļām ierindojas 48. vietā pasaules Universiādē

Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā šodien noslēdzas pasaules vasaras Universiāde. Latvijas sportisti izcīnījuši 3 medaļas, kas kopējā ieskaitē mūs ierindo 48. pozīcijā. Laura Ikauniece ieguva sudraba medaļu, bet Jānis Rērihs un Elza Gulbe tika pie bronzas. Labāko astoņniekā iekļuva 12 mūsu sportisti.

Sākotnēji tika plānots, ka Universiādē mūsu valsti pārstāvēs 120 sportisti, tomēr vairāki netika publicēti pasākuma oficiālajā mājas lapā, vēlāk daži profili tika dzēsti, bet vēl daži neizgāja uz starta. Galu galā sacensību mājas lapā tagad ir apaļi 100 mūsu sportistu profili.

Universiādē piedalījās arī pieci Latvijas sportisti, kas startēja Londonas olimpiskajās spēlēs: svarcēlājs Artūrs Plēsnieks (7. vieta olimpiādē), septiņcīņniece Laura Ikauniece (9.), brīvās cīņas cīkstonis Armands Zvirbulis (10.), kārtslēcējs Mareks Ārents (22.) un skrējējs Dmitrijs Jurkevičs (25.). No minētajiem sportistiem tagad Universiādē augstāko vietu izcīnīja Ikauniece (2.), bet vissliktāk veicās Zvirbulim, kurš zaudēja jau pirmajā mačā. Te gan jāatzīmē, ka dažādos sporta veidos Universiādē bija visai atšķirīgs sportiskais līmenis - augsta vieta ne vienmēr tika sasniegta ar augstvērtīgu rezultātu un salīdzinoši zema pozīcija ne vienmēr skaidrojama ar sliktu sniegumu.

8. Karolina Tjapko brīvā jostu cīņa

Universiādē startēja arī divas mūsu sporta spēļu komandas - volejbola un regbija 7 izlases izcīnīja 11. vietu.

Tika pārstāvēti ne tikai olimpiskie sporta veidi, bet arī neolimpiskie - šahs, sambo, jostu cīņa, savukārt regbijs 7 nākamajā olimpiādē debitēs.