"Bruins" kļūst par savas divīzijas līderi, Daugaviņš nespēlē

© Scanpix

Nacionālajā hokeja līgā šonakt uzvaru izcīnījusi Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas „Bruins”, kura ar 5:4 pārspējusi Ņūdžersijas „Devils”. Šis panākums ļauj „Bruins” nonākt Ziemeļaustrumu divīzijas līderpozīcijās.

Latviešu uzbrucējs šajā spēlē nepiedalījās, et savainojumu guva viņa partneris Breds Maršāns.

Bostonas „Bruins” jau pirmajā periodā bez Kaspara Daugaviņa sastāvā ļoti veiksmīgi ierādīja vietu laukuma saimniekiem Ņūdžersijas „Devils” hokejistiem, spēles 70. sekundē izvirzoties vadībā, kad vārtus guva Gregorijs Kempbels. Ieguvuši vadību, „Bruins” spēlēja diezgan agresīvi un jau pirmo septiņu minūšu laikā izpelnījās četrus divu minūšu noraidījumus, tiesa, tie nesa panākumus viņiem, nevis vairākumā spēlējošajiem „Devils”. Vispirms Daniels Paijē mazākumā precīzi noslēdza ātro uzbrukumu, bet perioda devītajā minūtē Kempbels izcēlās otrreiz, atkal mazākumā pielabojot Endrū Ferensa metienu, un rezultāts kļuva jau 3:0 „Bruins” labā. Slavenais „Devils” vārtsargs Martins Brodērs pirmajā periodā atvairīja tikai piecus no astoņiem metieniem.

No gāzes pedāļa kāju (slidu) „Bruins” nenoņēma arī otrā perioda sākumā, kad izmantoja savu pirmo iespēju spēlēt vairākumā. Pēc Jaromīra Jāgra un Dāvida Krejči piespēlēm drūzmā vārtu priekšā visveiksmīgāk nospēlēja augumā raženais slovāku aizsargs Zdeno Hāra, panākot jau 4:0. Perioda otrā pusē gan vairs tik rožaina nebija, jo „Devils” divus vārtus atguva, turklāt pēc Antona Volčenkova rupja noteikumu pārkāpuma (sitiens ar elkoni) traumu guva „Bruins” uzbrucējs Breds Maršāns, kurš laukumu spēja atstāt tikai ar komandas biedru palīdzību un spēlē neatgriezās, līdzīgi kā Volčenkovs, kurš tika noraidīts līdz spēles beigām.

Trešajā periodā „Devils” guva vēl vienu vārtus, panākot jau cerīgo 3:4, taču mača 48. minūtē sezonas 13. vārtus guva Tailers Seigins, kuram negaidītu piespēli izdarīja mača otro vārtu autors Paijē, un „Bruins” atkal nedaudz drošākā vadībā ar 5:3. Tas pats Seigins līdz mača beigām gan vēl divas reizes devās uz noraidīto spēlētāju soliņu, taču „Devils” nespēja izmantot ne vienu no šīm reizēm (kopā neizmantota neviena no astoņām vairākuma situācijām) un, lai arī 37 sekundes pirms spēles beigām Mets D'Agostins atguva vēl vienus vārtus, zaudēja ar 4:5.

Iepriekšējā reize, kad „Devils” spējuši pieveikt Bostonas hokejistus, bija tieši divus gadus iepriekš, 2011. gada 10. aprīlī, bet pēc tam zaudējuma rūgtumu izjutuši jau septiņās savstarpējās spēlēs pēc kārtas. Savukārt „Bruins” ar šo uzvaru pārņēmusi līderpozīcijas Ziemeļaustrumu konferencē, par vienu punktu apsteidzot Monreālas „Canadiens” (attiecīgi 56 un 55 punkti).