Latvija paliek sausā un vēlreiz zaudē Čehijā

Latvijas hokeja izlase Čehijas pilsētiņā Jindričkovhradecā aizvadījusi otro spēli "Euro Hockey Challange" turnīra ietvaros.

Latvijas hokejisti nespēja gūt vārtus un otro vakaru pēc kārtas atzina Čehijas valstsvienības pārākumu - 0:1. Nākamo pārbaudes spēli Latvija aizvadīs svētdien, kad "Arēnā Rīga" uzņems Zviedriju.

Vakar Latvija prata atspēlēties gan no 0:2, gan 2:3, tomēr spēles pēdējās minūtēs uzvaru svinēja mājinieki – 4:3. Otro dienu pēc kārtas Latvijas vārtos stājās Māris Jučers, savukārt Čehijai cietokšņa sargāšanas pienākumi tika uzticēti 23 gadus vecajam Pavelam Francouzam, kurš pārstāv Čehijas Ekstralīgas klubu Litvīnovas "Verva". Jau pirmajā pusminūtē Francouza modrību pārbaudīja Mārtiņš Cipulis, kurš viņu mēģināja pārsteigt no aizvārtes.

Piektajā minūtē čehi tika pie pirmā vairākuma – par klupināšanu tika noraidīts Mārtiņš Jakovļevs. Čehi, kas tā beigās ilgstoši kontrolēja ripu, vairākumu neizmantoja, tomēr 20 sekundes pēc Jakovļeva atgriešanās laukumā atklāja rezultātu. Tomāšs Rahūneks no laukuma stūra atrada Jakubu Naklādalu, un Prāgas "Lev" aizsargs panāca 1:0. Pēc deviņām minūtēm laba izdevība bija Latvijai – Latvijas hokejisti aktīvi pacīnījās vārtu priekšā, un vistuvāk mērķim bija Vitālijs Pavlovs.

Otrās trešdaļas sestajā minūtē pirmo vairākumu ieguva Latvija. Bīstami meta Krišjānis Rēdlihs, pēc kura raidījuma ripa lidoja tikai nedaudz garām vārtiem. Čehi izturēja mazākumu, un trešdaļas 14.minūtē noraidījumu jau nopelnīja viesi (Māris Bičevskis). Labākais moments gan bija Latvijai – mazākuma pašā izskaņā aci pret aci ar Francouzu nonāca Ronalds Ķēniņš, tomēr viņš iespēju neizmantoja. Trešdaļas beigās pie divām minūtēm tika Koba Jass.