Silovam pasaules čempionātā Latvijas rekords un sudrabs 1000 metros

© Scanpix/AFP

Latvijas sportists Haralds Silovs naktī uz svētdienu pasaules čempionātā ātrslidošanā, kas šobrīd norisinās ASV pilsētā Soltleiksitijā, ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja otro vietu 1000 metru distancē. Uz pusi īsākajā distancē 30. vieta, bet kopvērtējumā pēc pirmās sacensību dienas Haraldam 21. pozīcija.

Sprinta daudzcīņas čempionātā ātrslidošanā Latvija ātrslidotājs Haralds Silovs negaidīti ar šīs sezonas otro labāko laiku pasaulē izcīnīja otro vietu, kā arī uzstādīja jaunu Latvijas rekordu 1000 metru distancē .Jaunais Latvijas rekords ir viena minūte un 7,47 sekundes , kas ir par 0,4 sekundēm ātrāks par pērn uzstādīto rekordu.

Sacensību pirmās dienas 1000 metru distancē Haralds zaudēja vien nīderlandietim Heinam Oterspēram par vienu sekundes simtdaļu.

500 metru distancē Haralds ar 35,6 sekundēm ieņēma 30. vietu, pēc pirmās dienas kopvērtējumā esot 21. pozīcijā.

Sprinta daudzcīņā sportistiem vēlreiz būs jāveic 500 no 1000 metru distances. Tas notiks naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika.