Lensa Ārmstronga biogrāfija pārcelta uz daiļliteratūras nodaļu

© Scanpix

Reaģējot uz Lensa Ārmstronga atzīšanos dopinga lietošanā un citiem faktiem, kurus Ārmstrongs izpaudis intervijā ar Opru Vinfriju, Menlijas bibliotēka Sidnejā, Austrālijā ir pārvietojusi visas Lensa Ārmstronga biogrāfiskās grāmatas uz daiļliteratūras nodaļu.

Pagājušajā nedēļā nu jau bēdīgi slavenais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs sniedza atzīšanos dopinga lietošanā, kas sekmēja viņa septiņu „Tour de France” uzvarētāja titulu iegūšanu. Skaidrs, ka par šo atzīšanos un veidu, kādā tā tika pasniegta, sporta pasaule runās vēl ilgi, taču kāda Sidnejas bibliotēka savu nostāju paudusi visai racionālā veidā.

„Visas Lensa Ārmstronga biogrāfiskās grāmatas, ieskaitot grāmatas „Lenss Ārmstrongs:Čempiona attēlojums”, „Lensa Ārmstronga darbības programma” un „Lenss Ārmstrongs: Pasaules dižākais čempions”, tuvākajā laikā tiks pārvietotas uz daiļliteratūras nodaļu,” vēsta uzraksts Menlijas bibliotēkā.

Menlijas bibliotēka gan šobrīd, iespējams, izmanto plaši apspriestu tematu (Ārmstrongu), lai pievērstu sev uzmanību, taču līdzīgi viedokļi parādās arī citu grāmatu cienītāju vidū. Piemēram, Ārmstronga biogrāfija „Ne par riteņbraukšanu ir runa”, kas 2005. gadā ieguva godalgu prestižajā „William Hill” sporta literatūras konkursā Lielbritānijā, šobrīd izpelnījusies vairākas nicinošas recenzijas, turklāt atsevišķi lasītāji pat draud vērsties tiesā pret Ārmstrongu, grāmatas autori Salliju Dženkinsi un grāmatas izdevēju „The Berkley Publishing Group”, kuri viņiem pārdevuši viltojumu, proti, uzdevuši daiļliteratūras grāmatu par biogrāfisku, kas kvalificējama kā patērētāju maldināšana.

Pats Lenss Ārmstrongs ir piedalījies vismaz piecu biogrāfisku (vismaz tā rakstīts šo grāmatu anotācijās) grāmatu sarakstīšanā: „Katra sekunde ir no svara”, „Lenss Ārmstrongs:Čempiona attēlojums”, „Lenss Ārmstrongs: Pasaules dižākais čempions”, "Atgriešanās 2.0" un „Lenss Ārmstrongs: Pasaules dižākais čempions”. Taču ir vairāk nekā 50 biogrāfiskās grāmatas, kuras par Ārmstrongu sarakstījuši citi autori, turklāt daļai no šīm grāmatām Ārmstrongs pats ir sarakstījis priekšvārdu.