Ineta Radeviča beidz sportistes karjeru

© Romāns Kokšarovs

Lieliskā Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča nolēmusi likt punktu profesionālās sportistes karjerai, šodien notikušajā "Gada balvas" pasākumā paziņoja pati sportiste.

Aizvadītās nedēļas laikā Radeviča vēl tika iekļauta Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) izveidotajā "Rio-2016" pamatsastāvā, bet šodien sportiste paziņojusi par karjeras beigšanu.

Krāslavā dzimusī Radeviča karjeras augstāko punktu sasniedza 2010. gadā, Spānijas pilsētā Barselonā kļūstot par Eiropas čempioni. Gadu vēlāk Radeviča izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā, kas norisinājās Dienvidkorejas pilsētā Tegu. Karjeras sākumā Radeviča izcīnīja divas bronzas godalgas Eiropas U23 čempionātos.

31 gadu vecā Radeviča divas reizes piedalījusies olimpiskajās spēlēs - 2004. gadā Atēnās Inetai 13. vieta tāllēkšanā un 20. vieta trīsoļlēkšanā. Aizvadītajā vasarā Londonas spēlēs Ineta sasniedza ceturto labāko rezultātu, no medaļas atpaliekot tikai vienu centimetru.

Radevičas personiskais rekords tāllēkšanā ir 6,92 metri, bet trīssoļlēkšanā - 14,12 metri.

Sports

Latvijas vīriešu 3x3 basketbola izlase svētdien Bukarestē Eiropas kausa kvalifikācijā izcīnīja trešo uzvaru, kas ļāva uzreiz nodrošināt vietu pusfinālā, bet Latvijas sieviešu valstsvienība pusfinālu sasniedza pēc uzvaras ceturtdaļfinālā.