Līdzīgi kā pirms četriem gadiem, arī šonakt Ņujorkas "Giants" amerikāņu futbola komanda 46. "Super Bowl" finālā spēles pēdējās sekundēs dramatiskā cīņā vispirms izvirzījās vadībā, bet atlikušajā laikā nosargāja uzvaru pār Jaunanglijas "Patriots".
Spēle noslēdzās ar rezultātu 21:17 "Giants" labā, bet par tās vērtīgāko spēlētāju kļuva uzvarētāju saspēles vadītājs Eli Menings.
Spēli "Lucas Oil Stadium" Indianapolisā "Patriots" vienība uzsāka ļoti neveiksmīgi, ko noteikti nebija gaidījuši. Vispirms jau rupja kļūda pašu pirmajā izspēlē - Toma Breidija, kuru gala zonā jau grasījās ielenkt Ņujorkas aizsargi, izpildītā piespēle nokrita tik tālu no "Patriots" uzbrucējiem, ka tiesnešiem nācās Jaunanglijas komandu sodīt ar tā saucamajiem diviem safety punktiem par noteikumu pārkāpumu (apzināta bumbas piespēle pret zemi) savā gala zonā. Nākamajā uzbrukumā "Patriots" aizsargs Mūrs spēka cīņā tīri atņēma bumbu jaunajai "Giants" zvaigznei Viktoram Krusam, taču komanda neieguva uzbrukuma tiesības, jo… "Patriots" bija palaiduši garām, ka laukumā atrodas 12 spēlētāji atļauto 11 vietā. Ņujorkieši nekavējās par tik rupju paviršību teorētiskos laukuma saimniekus ("Super Bowl" gandrīz vienmēr notiek neitrālā laukumā) sodīt, un "spriedumu" izpildīja tas pats Kruss, noķerot vienu no Eli Meninga īsajām, metodiskajām piespēlēm.
Otrās ceturtdaļas sākumā "Patriots" tomēr izdevās tikt pie pirmajiem punktiem. Labi sāktais uzbrukums apsīka "Giants" aizsardzības zonas tuvumā, taču 29 jardus tālais sitiens vārtos Stīvenam Gostkovskim grūtības nesagādāja. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, abām komandām sīki veiksmes brīži mijās ar sāpīgām kļūdām. Taču pie pēdējā vārda tika "Patriots" - puslaika izskaņā Breidijs un viņa komanda kā uzsāka, tā pabeidza 96 jardu maršu pāri laukumam (precīzas 10 no 10 piespēlēm!) un noslēdza to ar rezultatīvu piespēli pussarga Vudheda rokās. Tā Jaunanglijas vienībai beidzot izdevās pārņemt vadību spēlē - 10:9, par spīti "Giants" diezgan nospiedošajam pārsvaram bumbas kontrolē.
Otrajā puslaikā tiesības uzbrukt pirmajiem atkal bija "uz viļņa" nokļuvušajiem "patriotiem", kas šo iespēju izmantoja - Breidijs turpināja ārdīt Ņujorkas aizsardzību, un šoreiz piezemējumu guva pienācīgi nepieskatītais balsta uzbrucējs Ārons Hernandess - 17:9. Tomēr nekur tālāk atrauties "Patriots" nespēja, jo pašu pacēlums neturpinājās, kamēr "Giants" vēl līdz trešās ceturtdaļas beigām atspēlēja sešus punktus ar diviem precīziem sitieniem vārtos.
"Giants" aizsargs Čeiss Blekbērns ceturtās ceturtdaļas pašā sākumā pārsteidza Hernandesu, pārtverot tālu Breidija piespēli pēdējam, taču te pašu paviršības, te tiesnešu labvēlība aizsargiem liedza ņujorkiešiem izmantot izdevību un beidzot atgūt vadību. Par labu nenāca arī balsta uzbrucēja Balārda savainojums (otrs nominālais balsta uzbrucējs - Treviss Bekems jau pirmajā ceturtdaļā savainoja ceļgala krusteniskās saites). Taču arī "Patriots" ilgais uzbrukums izrādījās nerezultatīvs, un Eli Meninga un "Giants" rokās iekrita iespēja, līdzīgi kā finālā pirms četriem gadiem, izraut uzvaru. Sākts tika labi (37 jardu piespēle Meningemam, ko apstiprināja arī videoieraksts), līdz gala zonai nokļūts bez lieliem sarežģījumiem, taču tad sākās stratēģiskā divcīņa. "Patriots" komanda, zinot, ka tai galvenais ir neļaut "Giants" novilcināt laiku, apzināti necentās apturēt "Giants" pussargu Bredšovu, kurš nepaspēja noreaģēt un apstāties pirms gala līnijas, tā gūstot īsti negribētu piezemējumu… "Patriots" atlika gandrīz minūte uzvaru nesošā piezemējuma gūšanai, taču ar to izrādījās par maz, un arī otrajā abu komandu "Super Bowl" finālā dramatisku uzvaru bija izcīnījusi Ņujorkas komanda!
Tāpat kā iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē, arī šoreiz spēles vērtīgākā spēlētāja balva tika piešķirta Meningam, kurš izpildīja 30 precīzas piespēles un kopā guva 296 jardus. Uzvarošā piezemējuma autora - Ahmada Bredšova kontā 72 jardi. Interesanti, ka Meninga sāncensis Breidijs spēles gaitā sasniedza vairākus "Super Bowl" rekordus - izpildīja 16 precīzas piespēles pēc kārtas (līdzšinējais rekords piederēja Džo Montanam), kā arī kļuva par karjeras laikā visvairāk precīzas piespēles un jardus sasniegušo saspēles vadītāju "Super Bowl" vēsturē. Taču nav nekādu šaubu, ka šos panākumus viņš labprāt mainītu pret ceturto līgas čempiona titulu un, ļoti iespējams, vienlaikus ar to saņemtu arī trešo finālspēles MVP balvu...