Latvijas hokejisti minimāli zaudē Somijas izlasei 1:2 [papildināts]

© Foto: Romans Kokšarovs, F64

Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien Stokholmā pasaules čempionāta piektajā spēlē ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) zaudēja Somijai.

Latvijas izlases labā vārtus guva Rodrigo Ābols, kuram šī bija pirmā spēle čempionātā.

Latviešiem par labāko spēlētāju tika atzīts Rūdolfs Balcers, bet pretiniekiem - vārtsargs Jūse Saross, kurš atvairīja 34 no 35 metieniem. Somi pa Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem meta 23 reizes.

A apakšgrupā līdere ar 15 punktiem piecās spēlēs ir Zviedrija, 12 punktus četrās cīņās guvusi Kanāda, 11 punkti piecos dueļos ir Somijai. Tālāk ar septiņiem, sešiem un pieciem punktiem ir četras cīņas aizvadījusī Slovākija, kā arī piecus mačus nospēlējušās Latvija un Austrija. Francijai ir viens punkts piecās spēlēs, bet Slovēnija cīnās bez punktiem.

Astoņi, septiņi un seši punkti pēc četriem mačiem ir attiecīgi Somijai, Slovākijai un Latvijai, piecus punktus piecos dueļos guvusi Austrija, viens punkts ir Francijai, bet Slovēnija cīnās bez punktiem.

Pēc Markusa Komula pārkāpuma somiem pirmā perioda pirmajā pusē bija iespēja spēlēt vairākumā. Latviešiem spēlējot mazākumā, Rodrigo Ābols un Kaspars Daugaviņš izslidoja pretuzbrukumā pret vienu pretinieku, Jūsem Sarosam neitralizējot Daugaviņa mēģinājumu gūt vārtus.

Spēles pirmās 20 minūtes noslēdzās ar Latvijas bīstamu uzbrukumu pie somu vārtiem, taču ne Daugaviņam, ne Jānim Jakam neizdevās dabūt ripu pāri līnijai. Metienu pa vārtiem krietni vairāk bija latviešiem - 12:3.

Arī otrajā periodā Latvijas hokejisti aktīvi uzbruka, turklāt bija iespējas mazākumā. Pirmie vārtus gan guva pretinieki, perioda astotajā minūtē ripai pēc Jūso Parsinena metiena nonākot Kristera Gudļevska sargātajā cietoksnī.

Trešdaļas otrajā pusē Latvijas izlase pirmo reizi mačā spēlēja vairākumā, tiesa, ne pilnas divas minūtes, jo uz turpinājumā noraidījumu saņēma Kristiāns Rubīns. Vēlāk jau vienādos sastāvos Gudļevskis liedza Hari Pesonenam realizēt izgājienu pret vārtsargu.

Periodu Latvijas izlase noslēdza ar spēli mazākumā, jo par klupināšanu uz noraidīto soliņa bija jādodas Danam Ločmelim.

Tuvojoties trešās trešdaļas vidum, Latvijas hokejisti bija pārņēmuši iniciatīvu, taču to noturēt liedza Eduarda Tralmaka noraidījums. Tā laikā somi pēc veiksmīgas saspēles panāca 2:0, vārtus gūstot Miko Lehtonenam.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecas minūtes, pēc ātras pārejas uzbrukumā Ābols izdarīja nekļūdīgu raidījumu no labā iemetienu apļa - 1:2. Divarpus minūtes pirms beigu signāla latviešiem bija iespēja spēlēt vairākumā. Tajā vispirms Rūdolfs Balcers izdarīja metienu no tuvas distances, bet atsistā ripa atstāja uzbrukuma zonu.

Turpinājumā Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču ar divu laukuma spēlētāju pārspēku neizdevās izraut neizšķirtu.

Vēl šajā grupā plkst.17.20 tiksies Zviedrija ar Franciju, bet plkst.21.20 - Kanāda ar Slovākiju.

Latvijas hokejistiem pirmajās četrās spēlēs uzvaras mijušās ar zaudējumiem - ar 4:1 pārspēta Francija, ar 1:7 zaudēts Kanādai, ar 5:2 uzvarēta Slovēnija un ar 0:6 atzīts Zviedrijas pārākums. Somi čempionātu sāka ar grūtu uzvaru 2:1 pār Austriju, turpinājumā pēc teicamas atspēlēšanās ar 4:3 papildlaikā uzvarēja Franciju, trešajā cīņā tika piedzīvots minimāls zaudējums 1:2 Zviedrijai, bet iepriekšējā spēlē Somijas hokejisti ar 9:1 sagrāva Slovēniju.

16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, aizvadot apļa turnīru. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā spēlēs Lielbritānija un Itālija.

Pasaules čempionāts Dānijas pilsētā Herningā un Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā beigsies nākamajā nedēļas nogalē. Herningā notiks B grupas spēles un divi ceturtdaļfināla mači, bet Stokholma bez grupas mačiem rīkos arī divus ceturtdaļfināla dueļus, pusfināla spēles un cīņas par medaļām.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs savā laukumā triumfēja čehi, kuri izšķirošajā mačā ar 2:0 pārspēja Šveici, bet bronzas medaļas izcīnīja Zviedrija, ar 4:2 pieveicot Kanādas valstsvienību. Latvijas valstsvienība ierindojās devītajā vietā, lai arī apakšgrupā izcīnīja četras uzvaras.

Sports

 Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņģim joprojām nav skaidrs par savu veselības stāvokli, pēc viņa pārstāvētās Bostonas "Celtics" zaudējuma piektdien Ņujorkā un izstāšanās no cīņas par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempiona titulu raidorganizācijai NBC atzina Porziņģis.