Ceturtdiena, 8.decembris

redeem Gunārs, Gunis, Vladimirs

arrow_right_alt Sports

Ostapenko mērķis jaunajā sezonā - atgriezties TOP 10

© scanpix.ee

Aļona Ostapenko ceturtdien preses konferencē "Citadeles" bankā pavēstīja par saviem nākamās sezonas plāniem un mērķiem - Ostapenko ieplānojusi dalību Jūrmalā paredzētajā "WTA International" turnīrā "Baltic Open", bet sezonas mērķis ir veiksmīgi startēt Federācijas kausā un "Grand Slam" turnīros, kā arī atgriezties pasaules ranga desmitniekā.

"Diemžēl arī šogad nesagaidīšu Ziemassvētkus Latvijā. Jūtos labi, bet drīz jau jālido projām," Aļona norādīja, ka izbaudījusi divus Rīgā pavadītos mēnešus. "Man bija kreisās rokas savainojums un divarpus mēnešus nevarēju spēlēt. Tagad roka ir sadzijusi, bet man joprojām jābūt uzmanīgai, jo ar nepareizu kustību var atsākties problēmas. Pēdējo pusotru mēnesi sezonā nevarēju īsti paspēlēt, dzēru pretsāpju zāles, pēc turnīriem nevarēju pakustināt roku. Ja nebūtu spēlējusi tik daudz turnīru un četras piecas nedēļas pēc kārtas, varbūt būtu labāk. Bet to nekad nevar zināt."

"Pirmajos sezonas turnīros nespēlēšu dubultspēles, bet skatīšos, kā būs ar roku - ja būs labāk, tad gan jau sezonas turpinājumā spēlēšu arī tajās," sacīja Ostapenko. "Sezonas mērķis ir atgriezties top10, nostartēt labi visos "Grand Slam", tikt sezonas finālturnīrā un uzvarēt Federācijas kausā."

Aļona apstiprināja, ka spēlēs Jūrmalā paredzētajā "Baltic Open" turnīrā, kas norisināsies no 22. līdz 28. jūlijam. "Nevaru sagaidīt arī spēlēšanu Arēnā Rīga," Aļona atzina, ka ar nepacietību gaida Federācijas kausa maču pret Slovākiju, kas 9. un 10. februārī noritēs Arēnā Rīga. "Mums ir laba komanda, mēs varam izcīnīt lielus panākumus, uzvarēt Federācijas kausā."

"Kad atlidoju no Parīzes, mani Rīgā sagaidīja ar sarkano paklāju no lidmašīnas, bija tādas izjūtas... Visa dzīve mainījās, kļuvu daudz populārāka gan Latvijā, gan ārzemēs. Man bija daudz uzmanības no visām pusēm, un visi no manis sagaida daudz vairāk nekā iepriekš. Līdz ar to aizvadītā sezona bija grūta. Domāju, ka ieguvu pieredzi, lai nākamreiz jau zinātu, kā būs," pārdomās par sezonu dalījās Ostapenko.

Tenisiste norādīja, ka darbs jaunā trenera vadībā esot interesants, tas neapnīkot un ne mirkli neesot garlaicīgi.

Preses konferences ievadā ar sevi iepazīstināja Ostapenko jaunais treneris Glenijs Šāps no Nīderlandes. "Biju labs spēlētājs, bet nu jau vairāk nekā 25 gadus esmu treneris un tagad mans darbs ir parūpēties par Aļonu. Viņa ir jauka meitene, laba sportiste un daudzsološa tenisiste. Neesam kopā ilgu laiku, sākām strādāt tikai jūlijā," sacīja Šāps. "Zinām, ka Aļona uzvarēja 2017. gada "Roland Garos", bet redzu, ka 2018. gads viņai nesis daudz jaunu mācību. Viņai jāiemācās pieņemt to, ka viss ap viņu ir mainījies."

"Man ir svarīgi, lai viņa būtu vesela un strādātu pie savas spēles," turpināja treneris, detaļās par to, pie kā tiek strādāts treniņos gan neatklājot. "Ar Jeļenu [Jakovļevu, Aļonas mammu] daudz runājam, esam īsta komanda un sagaidu, lai Aļona ir viņa pati. Aļonai ir tikai 21 gads, viņai ir laba nākotne un esmu priecīgs būt par daļu no šīs komandas. Mums apkārt ir ļoti labi cilvēki, kas dod Aļonai atbalstu un ļauj izbaudīt tenisu. Koncentrējamies uz vairākām konkrētām lietām, bet tās neatklāšu. Viņai ir daudz labu lietu un ir daudz lietu, ko var uzlabot. Aļona to zina, esam par to runājuši un pie tā arī strādājam katru dienu."

"Nevaru prognozēt, kad viņa atgriezīsies labākajā formā, bet, manuprāt, tas ir tikai laika jautājums," norādīja Šāps. "Tas, ka viņa to var izdarīt, ir pilnīgi skaidrs.[..] Ar Aļonu ir patīkami strādāt. Mums ir veselīgas, profesionālas attiecības. Darīsim visu, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.[..] Spēlēšana dubultspēlēs ir laba un svarīga, bet viss atkarīgs no tā, kāda būs noslodze vienspēlēs. Ja viņa to vēlēsies, tad spēlēs, bet tas noteikti nav jādara vienmēr. Svarīgi būs tas, kādā fiziskajā formā Aļona būs."

"Treneris ir pieredzējis, strādājis iepriekš ar 12 citām tenisistēm, viņam ir laba enerģētika, viņš sniedz pozitīvas emocijas un grib sasniegt rezultātu," Ostapenko māte, trenere un menedžere Jeļena Jakovļeva norādīja, kāpēc nolemts sadarboties ar Šāpu.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm