Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

Mesi kļūst par rekordistu

© scanpix.ee

Argentīnas futbolists Lionels Mesi apbalvots ar Eiropas “Golden Shoe” apbalvojumu, kas pienākas aizvadītās sezonas labākajam vārtu guvējam Eiropas futbola līgās. Mesi šī ir piektā Zelta buča balva, un viņš kļuvis par tās rekordistu.

Lionels Mesi “Barcelona” sastāvā 2017./18. gada sezonā guva 34 vārtus 36 Spānijas “La Liga” spēlēs, kas viņu padarīja par labāko vārtu guvēju Eiropas futbola līgās. Tuvākais Mesi konkurents bija Mohameds Salāhs no “Liverpool”, kurš Premjerlīgā iesita 32 vārtus.

Šī ir Mesi piektā Zelta buča balva, un līdz ar to viņš kļuvis par pirmo, kurš to ieguvis vairāk nekā četras reizes. Mesi tagad ir pārspējis Krištianu Ronaldu, kuram ir četras balvas.

“Patiesība ir tāda, ka man pašam nebija ne mazāko domu par kaut kā tamlīdzīga sasniegšanu,” saņemot balvu, teica Mesi, kurš ieguva Zelta buci arī 2010., 2011., 2013. un pagājušajā gadā. “Es sapņoju par spēlēšanu profesionāli un panākumiem, taču man nekad pat neienāca prātā, ka iegūšu šādu balvu piecas reizes.”

Trešajā vietā palika Harijs Keins no “Tottenham” ar 30 vārtu guvumiem Premjerlīgā, kamēr Krištianu Ronaldu Madrides “Real” rindās guva 26 vārtus 27 Spānijas čempionāta mačos.

Jāpiemin, ka Mesi arī šīs sezonas pirmajā pusē ir Eiropas līgu bombardieru saraksta priekšgalā ar 14 gūtiem vārtiem Spānijas čempionātā.