\\Sports

Kas noticis ar Rastorgujevu?

 
©f64

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs šonedēļ nepiedalīsies Pasaules kausa sezonas trešajā posmā, kas norisināsies Nove Mesto, Čehijā, aģentūrai LETA atklāja sportista menedžeris Normunds Putns.

Rastorgujevs sezonas pirmajos divos posmos cīnījās ar saaukstēšanos, kas traucēja sasniegt maksimālos rezultātus. Pagājušajā nedēļā viņš nepabeidza Pasaules kausa posmu Hohiflcenē un devās mājup, lai veiktu padziļinātas veselības pārbaudes.

"Andrejs pagājušajā nedēļā atlidoja no Austrijas un šobrīd veic padziļinātas pārbaudes. Zinām to, ka Nove Mesto viņš nestartēs. Viņam konstatēta kaut kāda baktērija, kas ilgstoši traucējusi izveseļoties līdz galam. Šobrīd Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārsti cītīgi visu uzrauga, tiek veiktas pārbaudes un analīzes. Tāpat viss tiek darīts, lai veiktu rehabilitāciju un atveseļošanos," stāstīja Putns.

Jau ceturtdien Nove Mesto sāksies Pasaules kausa trešais posms, kurā vīri sacentīsies sprintā, iedzīšanā un distancē ar masu startu.

"Viņš jau pirmos divus posmus startēja pusveselības režīmā ar domu, ka varbūt paliks labāk, bet nekas nemainījās. Saslimšana ievilkusies uz četrām nedēļām. Tāpat sezonas sagatavošanās posms tika sākts krietni vēlāk, tāpēc būtu liels risks šajā kalendārajā gadā mēģināt ko izskriet. Tas pēc tam smagi atsauktos uz atlikušo sezonu. Izdomājām, ka prioritāte ir atlikusī sezona, nevis šie posmi. Starpposms ir ļoti būtisks, lai varētu aizvadīt treniņus. Ja Andrejs līdz tam nebūtu vesels, tad pastāvētu risks, ka atlikusī sezonas daļa būtu ļoti smaga," skaidroja Putns.