\\Sports

SOK krieviem pieprasa atdod olimpiskās medaļas

 
Aleksandrs Zubkovs ©scanpix.ee

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pieprasījusi bijušajam bobsleja pilotam Aleksandram Zubkovam un vēl desmit krievu sportistiem atdot 2014. gada Soču olimpisko spēļu medaļas, vēsta aģentūra "RIA Novosti".

Soču Olimpiādē iegūtās godalgas ieprasīts atdot Zubkovam un citiem bobslejistiem Aleksandram Vojevodam, Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarevam, Ilviram Huzinam, slēpotājām Jūlijai Ivanovai, Jūlijai Čekaļevai, Anastasijai Docenko un hokejistēm Gaļinai Skibai, Annai Šibanovai un Innai Djubaņukai.

SOK norāda, ka šie sportisti atzīti par vainīgiem antidopinga pārkāpumos.

Pēc Zubkova diskvalifikācijas Soču olimpiskajās spēlēs zelts bobsleja četriniekos līdz ar to pienākas Latvijas pilota Oskara Melbārža ekipāžai ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Jāni Strengu un Arvi Vilkastu, kamēr Melbārdim un Dreiškenam būtu jāsaņem arī bronza divniekos, taču pagaidām gan vēl Latvijas sportisti godalgas nav saņēmuši.

SOK pagājušā gada decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēja startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas".