Rastorgujevam viena kļūda un 36. vieta sprintā

Andrejs Rastorgujevs ar vienu kļūdu šaušanā piektdien Hohfilcenē ieņēma 36. vietu Pasaules kausa otrā posma sprinta sacensībās, kamēr trešo uzvaru četrās šīs sezonas individuālajās sacensībās izcīnīja Juhanness Tinness Bē.

Andrejs Rastorgujevs trasē devās tieši pirms J.Bē un līdz pirmajai šaušanai sezonas līderis viņu jau gandrīz bija panācis. Šo ugunslīniju abi sportisti pameta bez kļūdām, Rastorgujevam esot 15. vietā, 28,2 sekundes aiz līdera Bē. Aiz viņa atradās francūži Emiljēns Žakelēns un Martēns Furkads, bet abi jau atpalika 17 sekundes.

Uz otro šaušanu Bē ieradās jau pirms Rastorgujeva un abi sportisti pieļāva pa vienai kļūdai - norvēģis kļūdījās piektajā, bet Latvijas sportists ceturtajā šāvienā. Rastorgujevs šajā brīdī jau līderim zaudēja 51,6 sekundes, bet finišā viņus jau šķīra minūte un 37,4 sekundes, līdz ar to pēdēja aplī norvēģis pret Latvijas zvaigzni ieguva gandrīz tikpat lielu pārsvaru kā pirmajos divos kopā.

Tomēr Bē vēl vajadzēja gaidīt vēlāk startējušo francūžu sekmes ugunslīnijā. Žakelins stāvus kļūdījās divreiz, bet titulētais Furkads aizvēra visus mērķus un pēc otrās šaušanas Bē zaudēja vien 0,8 sekundes. Tomēr uz slēpēm viņš nespēja savam galvenajam konkurentam turēt līdzi - nākamajā kontrolatzīmē francūzis jau zaudēja 4,6 sekundes, bet finišā 8,6 sekundes un guva otro vietu.

Tikmēr trešo vietu izcīnīja vācietis Benedikts Dolls, kurš, šaujot precīzi, zaudēja 10,2 sekundes.

Šosezon vīriem visās individuālajās sacensībās uzvarējuši pēdējo sezonu līderi - pirmajā posmā pirms nedēļas Furkadam bija viens, bet Bē divi panākumi.

Sacensībās piedalījās vēl divi Latvijas sportisti - Aleksandrs Patrijuks un Daumants Lūsa. Viņi abi pirmajā šaušanas reizē aizvēra visus mērķus, bet stāvus kļūdījās attiecīgi divas un vienu reizi. Noslēgumā Patrijuks guva 83., bet Lūsa 97. vietu starp 106 finišējušajiem slēpojošajiem šāvējiem.

Slēpošanā divi ātrākie šoreiz bija Bē un Furkads, bet abus šķīra 30,2 sekundes. Savukārt Rastorgujevs distancē uzrādīja tikai 42. rezultātu. Tikmēr šaušanas ātrumā 22. rezultātu uzrādīja Patrijuks, bet 27. labākais bija Lūsa, Rastorgujevam šeit esot vien 89. pozīcijā.