Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Sports

Tomass piektais, Martins ārpus sešinieka

Tomass Dukurs © f64

Vācijas trasē Vinterbergā aizvadīts Pasaules kausa posma skeletonā otrais posms vīriešiem, kurā Tomass Dukurs otrajā braucienā atkāpās uz piekto vietu, bet Martins Dukurs palika ārpus labāko sešinieka, ieņemot septīto vietu. Ļoti tālu no visiem konkurentiem bija krievu sportists Aleksandrs Tretjakovs, kurš otrās vietas īpašnieku apsteidza par gandrīz sekundi.

Pirmais brauciens

Martins Dukurs Vinterbergas trasē startēja ar piekto numuru un uzrādīja vienu no labākajiem starta laikiem (4.95), taču trases lejasdaļā viņam ātrums vairs nebija īpaši iespaidīgs, un tobrīd tika zaudēts vācietim Akselam Jungam. Martina uzrādīto rezultātu pēc tam pārspēja vēl vairāki sportisti un viņš pēc pirmā brauciena ieņēma dalītu septīto vietu. Tāds pats rezultāts bija arī vācietim Feliksam Keisingeram, bet labāko trijnieks bija tieši 0.3 sekunžu atstatumā.

Tomass Dukurs savukārt ar krietni pieticīgāku starta laiku (5.05) tika pie krietni labāka rezultāta un uz brīdi arī izvirzījās līderpozīcijās, taču tieši pēc viņa startējušie krievu sportisti Tretjakovs un Tregubovs atņēma Tomasam vadību. Tomasa laiku vēlāk pārspēja arī korejietis Sunbins Juns, un otro braucienu Tomass sagaidīja ceturtajā pozīcijā. Viņš no Tregubova atpalika par 0.1 sekundi.

Pirmajā vietā esošais Tretjakovs tikmēr spēra ļoti pārliecinošu soli, lai pēc ceturtās vietas Siguldā izcīnītu uzvaru šodien. Viņš bija pārliecinoši ātrākais gan startā (4.81), gan kopumā (56.11), tuvāko sekotāju Junu apsteidzot par gandrīz pussekundi, proti, 0.44 sekundēm.

Savukārt Latvijas skeletonists Ivo Šteinbergs, aizvadot savu pirmo PK braucienu ārpus Siguldas, uzrādīja pieticīgu laiku. No Tretjakova viņš atpalika vairāk nekā divas sekundes, ieņēma 25. vietu, apsteidzot tikai rumāņu debitantu, un nekvalificējās otrajam braucienam.

Otrais brauciens

Martins Dukurs par 0.03 sekundēm otrajā braucienā uzlaboja savu starta laiku, kā arī par 0.4 sekundēm pārspēja savu pirmā brauciena laiku, tiesa, vairāki pirmā desmitnieka pārstāvji brauca krietni ātrāk nekā pirmajā braucienā. Martinam izdevās aiz sevis atstāt Keisingeru, ar kuru pēc pirmā brauciena bija vienāds laiks, taču labāko sešiniekā tikt neizdevās, jo vācieši Gāsners un Jungs bija ātrāki gan braucienā, gan summā.

Arī Tomasam izdevās uzlabot savu starta laiku (par 0.05 sekundēm), taču viņam konkurencē ar Jungu nācās piekāpties. Abus jau pēc pirmā brauciena šķīra tikai nieka tiesa (0.02 sekundes), bet otrajā braucienā Tomass vācietim zaudēja ceturtdaļsekundi, attiecīgi atkāpjoties uz piekto vietu.

Pēc Tomasa trasē devās Tregubovs, taču arī viņam neizdevās noturēt savu pārsvaru pār Jungu, zaudējot viņam 0.05 sekundes. Pēc tam Junam trases augšdaļā bija visnotaļ stabils pārsvars, taču pēdējos trīs kontrolpunktos šis pārsvars pazuda, un beigās korejietim arī nedaudz pietrūka otrās vietas nosargāšanai, un Jungs pacēlās uz sudraba pozīcijām, apsteidzot Junu par 0.01 sekundi.

Taču par uzvaru šajā posmā Jungam neļāva domāt Tretjakovs, kuram pēc pirmā brauciena bija milzīgs pārsvars, un krievu sportists vēlreiz bija lielisks startā. Arī trases pārējā daļā Tretjakovs brauca nevainojami un finišā apsteidza Jungu par gandrīz sekundi, neradot nekādas šaubas par šodienas uzvarētāju.